Hírek

WTA Dubai: A harmadik favorit végleges győzelme – A nap eredményei

#image_title
347views

Coco Gauffnak, a dubai „WTA 1000” torna harmadik favoritjának sikerült bejutnia a nyolcaddöntőbe, miután sima győzelmet aratott az olasz Elisabetta Cocciaretto (58 WTA) felett, 6-1, 7-5-re.

Coco GauffFotó: Andy Wong / AP / Profimedia

Coco Gauff, a nyolcadik helyen a WTA Dubai-on

Az egy hete Dohában a második körben kieső Coco Gauff debütált a WTA Dubai-ban.

A világranglistán harmadik helyen álló amerikai kiválóan kezdte a meccset Elisabetta Cocciarettóval, és az első szettet simán megnyerte.

A második szettben az olasz nagyobb ellenállást tanúsított, kiegyenlítetten játszott Gauff-fel, aki még a tiebreak előtt befejezte a játékot.

Coco Gauff a nyolcaddöntőben a cseh Karolina Pliskovával (36 WTA) találkozik.

A Dubai Duty Free Tennis Championships február 18. és 24. között zajlik harden, a „WTA 1000” kategória része, és a teljes nyereményalap 3 211 715 dollár. Simona Halep 2015-ben és 2020-ban megnyerte a tornát, a regnáló bajnok pedig Barbora Krejcikova.

Legjobb kedvencek Dubaiból: Iga Swiatek (1), Aryna Sabalenka (2/kiesett), Coco Gauff (3), Elena Rybakina (4), Ons Jabeur (5/elhagyott), Qinwen Zheng (6), Marketa Vondrousova (7) , Maria Sakkari (8).