Hírek

VIDEÓ Meglepő döntős a Spanyol Kupában – Győzelem büntetőrúgásokkal

#image_title
298views

A Mallorca drámai módon bejutott a Spanyol Kupa döntőjébe, miután büntetőrúgásokkal 5-4-re legyőzte a Real Sociedadot. A két csapat a fordulóban holtversenyben végzett (0-0), a visszavágón 120 perc elteltével 1-1 volt az állás.

A mallorcai csapat focistáiFotó: Mutsu Kawamori / AFLO / Profimedia

Mallorca, a Spanyol Kupa döntőjében, miután legyőzte a Real Sociedadot

A Sociedad kihagyott egy büntetőt Brais Mendez (’45+1) révén, a Mallorca pedig Giovanni Gonzalez (’50) révén nyitotta meg a gólt.

Mikel Oyarzabal angyala és démona volt a Real Sociedadnak: a 71. percben egyenlített, de ekkor már csak ő hagyta ki a büntetőket, a legelső lövést.

A Sociedad Turrientes, Olasagasti, Zubimendi és Becker, míg Muriqi, Morlanes, Mascarell, Radonjic és Darder szerezte a Mallorca gólját.

Tudni:

• A Mallorca az utolsó felvonásban az Atletico Madrid és az Athletic Bilbao győztesével mérkőzik meg. A fordulóban a baszkok 1-0-ra nyertek a fővárosiak pályáján.
  • A Mallorca negyedszer kvalifikálta magát a Király-kupa döntőjébe. A 2002/03-as szezonban győzött (3-0 a Recreativo de Huelvával), de vereséget szenvedett 1990/91-ben (0-1 az Atletico Madriddal) és 1997/98-ban (1-1 és 4-5 büntetőkkel a Barcelonával).