Tipos extraliga: Poprád a rendes rész győztese

#image_title
293views

A Slovan végleg a Nový Zámekkel zárta a szezont

A HC Slovan Bratislava jégkorongozói a Tipos extraliga 49. fordulójának vasárnapi mérkőzésén (3/3) 5:2-re nyertek a HC MIKRON Nové Zámky jegén, és a hatodik helyre léptek fel, ami a negyeddöntőbe jutást jelenti. a rájátszást.

A „fehérek” megnyerték a sorozat harmadik párharcát, és 74 pontjuk van. A Nyitra az ötödik helyen áll, kettőt veszít, a hetedik Zólyom és a nyolcadik Bystrica előtt pedig eggyel vezet. A közvetlen továbbjutókról az alapszakasz utolsó 50. fordulójában dől el, amelyet március 8-án, pénteken rendeznek. A Nový Zámkov jégkorongozói már biztosan a 11. helyet foglalják el, és az alapszakasz után véget is ér számukra a szezon.

HC MIKRON Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:5 (2:3, 0:0, 0:2)

Célok: 14. Stupka (Števuliak, Kozák), 19. Stupka (Roy, Múčka) – 8. Poirier (Pecararo), 12. Pecararo (Poirier, Maier), 13. Maier (Takač, Fominych), 58. Sersen (Šille), 60. Mahbod (Fominych). Bírók: Žák, Snášel – Ordzovenský, Hajnik, kizárás: 3:7 2 percre, ezen kívül: Hatala 5+DKZ fej vagy nyak támadásáért, erőjátékok: 0:0, gyengítés: 0:0, 2632 néző.

Új kastélyok: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Laurenčík, Kozák, Mészáros – Michnáč, Prokeš, Johnson – Múčka, Roy, Ružek – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Kováč, Barto, Šišovský

Szláv: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Romančík – Pecararo, Findlay, Poirier – Fominych, Mahbod, Takač – Török, Preisinger, Lukošik – Zitný, Šille, Dudáš – Kukumberg

A Slovan jól kezdte a mérkőzést, a 8. és 13. perc között három gólt szerzett. Az ígéretes vezetést azonban nem tartotta meg, a hazai Stupka a szünet előtt két góllal csökkentette. A második harmadban egyenlíthettek volna a várak, de a harmad elején négy erőjátékot, majd ötödiket sem használtak be.

Több mint egy percig két játékos előnnyel is játszottak. A végén a házigazdákat gyengítette Hatal, aki 5+DKZ-t kapott a fej-nyaki támadásért, a Slovan pedig még két gólt szerzett.

Spišiaci a harmadik harmadban hat góllal megfordította a Bystrica elleni párharcot

A HK Spišská Nová Ves jégkorongozói 6:2-re nyertek a HC 05 Banská Bystrica felett a Tipos extraliga alapszakaszának 49. fordulójának utolsó előtti, vasárnapi (március 3.) mérkőzésén. Megőrizték esélyüket a második helyre, jelenleg a harmadik helyen állnak a Michalovci mögött. A Banskobystrica játékosai továbbra is játékban vannak a közvetlen negyeddöntőbe jutásért, de a hosszú távú rész zárómérkőzésén a Nyitrát kell legyőzniük, és más kedvező eredményekre is szükségük van.

HK Spišská Nová Ves – HC 05 Banská Bystrica 6:2 (0:0, 0:1, 6:1)

Célok: 42. Valach (Rapač), 47. Burgess (Archambault, Rapáč), 50. Bakoš, 51. Myklucha (Džugan, Vandas), 60. Drábek (Bakoš, Kerbashian), 60. Nellis (Rapač, Archambault) – 26. Bíreš (Matoušek), 52. Hit (Hora, D. Stránský). Bírók: J. Konc ml., Stano – Gegáň, Bogdaň, kizárások: 4:7 2 percre, erőjátékok: 2:0, gyengeség: 0:0, 2909 néző.

Ves: Melicherčík – Merežko, Romanaňák, Žiak, Ališauskas, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Džugan, Myklucha, Vandas

Besztercebánya: Rabčan – Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Gašpar, Langkow, Faith – Macek, Petriska, Štrauch

Az első két harmadban csak egy gólt láttak a nézők, amit a 26. percben a besztercebányai csatár, Bíreš szerzett. A Spišiaci azonban a harmadik harmadban gólörvényt mutatott be, az 51. percre négy gólt szerzett, és a vendégek kapus nélküli játéka során növelte előnyét.

Trencsénben két mesterhármast is láthattak a nézők

A HK Dukla Trenčín jégkorongozói 9:2-re felülmúlták a HC 19 Humennét a Tipos extraliga 49. fordulójának vasárnapi (március 3.) mérkőzésén. Ebben nagy részük van a hazai támadóknak. Matej Giľák mesterhármast ért el, csapattársa, Scott Conway pedig három gólt szerzett és egy gólpasszt is jegyzett. A trencséniek a 9. helyen maradtak, a Humenné az alapszakasz után biztosan kilép az élvonalból és a 12. helyet foglalja el.

HK Dukla Trenčín – HC 19 Humenné 9:2 (4:1, 2:1, 3:0)

Célok: 12. Ahl (Conway, Charbonneau), 15. Petrovicky, 15. Immo (Baláž), 19. Conway (Charbonneau, Hlaváč), 30. Conway (Krajčovič), 39. Giľák (Sojčík), 56. Giľák (D. Hudec) , M. Hudec), 58. Conway (Charbonneau, Petrovicky), 59. Giľák (D. Hudec) – 5. Thomka (Sredl), 25. Borov (Šoltés). Bírók: Vyleta, Crman – Orolin, Junek, kiállások: 3:3 2 percre, erőjátékok: 1:0, gyengeség: 0:0, 2069 néző.

Trencin: LaCouvee – Pietroniro, Kupec, Kielb, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Nátny – Immo, Baláž, Petráš – Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, D. Hudec – Škvarek, Mikúš, Krajčovič

Humenne: Kozel – Sergijenko, Novota, Sredl, Meliško, Novický, Pacalaj – Pereskokov, Krajňák, Paršin – Vaško, Foss, Kuru – Šoltés, Linet, Borov – Horvát, Thomka, Ragan

A vendégek az 5. percben nyitották meg a párharc gólját, amikor Thomka örült a gólnak. Dukla azonban az első harmadban négy gólt szerzett. Ahl, Petrovicky, Immo és Conway egymás után sikerült. A második félidő elején 2:4-re csökkentette Borovt, de Humennýnek ennyi volt.

A meccs közepén Conway egy második pontos lövéssel fűzött hozzá, Giľák pedig még a szünet előtt betalált. A harmadik felvonásban még háromszor örülhettek a házigazdák, amikor Conway és Giľák fejezte be mesterhármasát.

Mikuláš a vereség ellenére 15 év után bekerül a rájátszásba

A HK Dukla Ingem Michalovce jégkorongozói 6:1-re nyertek a HK 32 Liptovský Mikuláš ellen a Tipos extraliga alapszakaszának utolsó előtti 49. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Továbbra is pontokkal a második helyen állnak a Szepesi Vsa előtt. A Liptáci bizonyosságot szerzett a részvételről a rájátszás elődöntőjében, amelyre a 10. helyről indul.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Célok: 1. Vašaš (Buc), 9. Valach (Drgoň), 10. Paločko (Suja), 35. Wilkins (Santos, Paločko), 52. Santos (Daugavinš, Drgoň), 55. Buc (Santos, Daugavinš) – 45. Réway (Lahtinen, Thompson). Bírók: Krajčík, T. Orolin – Pribula, Frimmel, kizárás: 7:7 2 percre, plusz Vašaš (Mich.) 10 perc. OT rosszra viselkedés, Valach, Newton, Bodák, Bindulis, Kabáč (mind Mich.) – Berry, A. Nauš, Mezovský, Nespala (L. Mik.) mind 5 perc. + DKZ a csatáért, D. Jendroľ 5 perc. + DKZ fej vagy nyak támadására, túlerő: 2:1, gyengülés: 0:0, 3019 néző

Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Drgoň, Cibák, Michalčin, Korenčík – Daugavinš, Newton, Santos – Varga, Wilkins, Valach – Paločko, Suja, Stripai – Kabáč, Buc, Vašaš

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Ullman, Žilka, Thompson, Mezovský, F. Fekiač, Hraško, D. Jendroľ – Lahtinen, Quince, Réway – Berry, Egle, A. Nauš – Vojtech, Kriška, T. Nauš – Nespala, Vankúš, Tkáč

A michaloviak az elején meggyőző győzelmet arattak, amikor a 10. percre háromgólos előnyt építettek ki. A Liptáci csak az erőjáték 45. percében jutott a pontig, amikor Réway 1:4-re csökkentette az állást. A párharcot Valach és Berry, valamint Newton és Nauša ökölcseréje is változatossá tette. A hazaiak végül növelték előnyüket, és az alapszakasz után megőrizték esélyüket az utolsó 2. helyre.

Nyitrán a második harmad nyitó négy perce döntött

A HC Košice jégkorongozói 3:1-re nyertek a Tipos extraliga 49. fordulójának vasárnapi (március 3.) mérkőzésén a HK Nitra jegén. A rájátszás negyeddöntőjében minden bizonnyal az alapszakasz negyedik csapataként indul az „Steelmen”. A „Corgoni” viszont a legjobb hat közé jutásért játszik az utolsó fordulóban Besztercebánya jegén, amelynek szintén nyernie kell a negyeddöntőbe kerüléshez.

HK Nitra – HC Košice 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Célok: 57. Stacha (Čederle) – 21. Pollock (Lalonde, Mikúš), 22. Šedivý (Havrila, Bartoš), 25. Havrila (Šimun). Bírók: Goga, Štefik – Kacej, Stanzel, kizárás: 7:9 2 percre, ezen kívül: Okoličány (Nyitra) TH fej-nyaki támadásért, túlerő: 0:1, gyengítés: 0:0, 3279 néző

Nyitra: Kašík (25. Beržinec) – Mezei, Valent, Gajdoš, Kousa, Stacha, Cotton, Bača, Fatul – Bajtek, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo

Kassa: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Ferenc, Deyl, Lalonde, Bartoš – Šimun, Pollock, Jääskeläinen – T. Mikúš, Chovan, Lunter – Rogoň, Szlovákia, Jokeľ – Hudec, Zech, Havrila

A meccs fordulópontja a középső rész elején következett be, amikor a kassai négy percen belül háromszor is győztek. A 17. perctől egy pillanat előzte meg, amikor a hazai Okoličány egy vakmerő szereléssel szabálytalankodott a vendég Chovan ellen, aki kemény támadást követően kórházba került.

Pollock Košičanovot küldte az élre, és csatlakozott hozzá Šedivý és Havril. A nyitraiaknak volt lehetőségük visszatérni a meccsbe, de nem voltak elég erősek Janus kapus előtt, Stach kontaktgólja pedig későn jött.

Dušan Pašek trófeája először utazik Poprádra

Poprádi jégkorongozók lettek a Tipos extraliga 2023/2024-es alapszakaszának győztesei. Az utolsó előtti, 49. fordulóban hosszabbítás után 4:3-ra diadalmaskodtak Zólyom jegén, és bebiztosították a végső első helyet a tabellán.

Behozhatatlan négypontos előnyük van a Michalovcival szemben, amely a Liptószentmiklós felett nyert (6:1). A megválasztott a 7. helyre esett vissza, ami az előfordulóban való részvételt jelenti.

HKM Zvolen – HK Poprad 3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)

Célok: 5. Zuzin, 41. Zuzin (Bondra, Gachulinec), 50. Šiška (Fortin, Rauhauser) – 36. Bates (Bjalončík, Turan), 46. Bjalončík (Turan, Svitana), 46. Záborský (Coulter, Dwowski), 63. Dmowski (Bates, Svedberg). Játékvezetők: Baluška, M. Novák – Valo, Jurčiak, 2 percre kizárva: 2:3, erőjátékok: 0:1, gyengeség: 0:0, 2497 néző.

Megválasztott: Kupsky – Sládok, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Andersson – Bondra, Fortin, Zuzin – Lukosevicius, M. Hults, Hecl – Marcinek, Csányi, Šiška – Kolenič, Gábor, Mišiak

Poprád: Vay – J. Brejčák, Betker, Brincko, Svedberg, Turan, D. Brejčák, Česánek – Záborský, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Svitana, Jendek, Kukuča – Mlynarovič, Suchý, Šotek – Bodnár

A hazaiak megszerezték a vezetést az első harmadban. Zuzin a kapu előtt tolongott, és Vaya mellett lőtt. A Poprad ezt követően átvette az irányítást, és több helyzetből egyenlített a második harmadban, amikor a szabad Bates győzött a megzavart Kupsky előtt.

A Zólyom a harmadik rész tizenharmadik másodpercében egy Zuzina futással visszavette a vezetést. „Kamzíci” tizenöt másodperc alatt fordult a 46. percben. Előbb Bjalončík volt eredményes az erőjátékban, majd Záborský betalált, mindketten korongot dobtak és 2:1-ről 2:3-ra módosították az állást.

Nem sokkal ezután a hazai Šišek vette át az irányítást, mivel profitált a hosszabbítás utáni nyomásból, és a párharc hosszabbításba lépett. Ebben Poprad Dmowski döntötte el a győzelmet, aki Kupský mellett lőtt át az ellenfél védőjén.