Sport

Santiago Moreno, Maxime Crepeau ragyog, de a Portland Timbers elpazarolja a vezetést, döntetlenre áll a DC United

#image_title
296views

Néhány percre volt attól, hogy a 2024-es MLS-szezon két próbálkozása során két győzelmet aratjon.

Ehelyett a DC United visszahúzott döntetlenre.

Santiago Moreno góllal és gólpasszal végzett, az új kapus, Maxime Crepeau pedig nagyszerű védést mutatott be, de a Timbers figyelte, ahogy a kétgólos előny elpárolgott, és meg kellett elégednie a 2-2-es döntetlennel egy hűvös szombat este a portlandi Providence Parkban.

„Zseniális futballmeccs volt, amit edzői szempontból nagyon utáltam” – mondta a Timbers edzője, Phil Neville újságíróknak.

Neville hozzátette, hogy a DC United valószínűleg elegendő esélyt teremtett a győzelemhez. Ezt „szerzett pontnak”, de egyben „szerencsés pontnak” is nevezte.

Természetesen Neville jobban szerette volna, ha a Timbers (1-0-1, 4 pont) sorozatos győzelmekkel és hat ponttal kezdi a szezont. De reálisan látja új csapatának jelenlegi helyzetét is.

„Talán hat pont lett volna, valószínűleg egy kicsit hamis narratíva a következő néhány hónapban” – mondta Neville. „Szerintem négy pont elég igazságos ahhoz képest, hogy hol tartunk csoportként. Mi egy csoport vagyunk, akik tanulnak, hatalmas tehetségekkel rendelkező csoport vagyunk, és mi egy olyan csoport vagyunk, amelynek továbbra is keményen kell dolgoznia.”

Ez volt a Timbers első meccse a hét elején. A játékosok olyan mezeket viseltek, amelyeken nem szerepelt a cég neve és logója, a DaBella feliratok pedig eltűntek a stadionról, ahol 20 221-en nézték meg Crepeau Timbers debütálását.

A DC 56-44%-os arányban birtokolta a labdát, és a Timbers talán még a döntetlennel sem úszta volna meg, ha nincs Crepeau hőstette. A vendégek 8-3-as előnyt szereztek a kaput eltaláló lövések terén, és 3,45 várt gólnál fejezték be az éjszakát, szemben a Timbers 1,5-tel.

„Max Crepeau hihetetlen volt” – mondta Neville.

A Timbershez a holtszezonban csatlakozott – de a múlt heti nyitányt zöldkártya-problémák miatt kihagyó – kapus a 31. percben bepillantást engedett hazai közönségének, mire képes. A DC támadója, Cristian Dájome fejelt a keretre, de Crepeau balra cáfolt.

Ekkor már a DC United (1-0-1, 4 pont) üldözte a meccset, miután a Timbers gyorsan kiugrott, akárcsak egy héttel ezelőtt a Colorado elleni meccsen.

A 18. percben Moreno cselezett a tizenhatos jobb oldalába, és találta Dairon Asprillát, aki jobb lábbal lőtt a DC kapusa, Alex Bono mellett a kapuba, ezzel megszerezve első gólját a szezonban.

A Timbers védőjének, Eric Millernek volt egy jó helyzete az első félidőben, de a tizenhatos bal oldaláról leadott röplabda a léc fölé szállt, és a Timbers 1-0-s vezetéssel a félidőre fejelt.

A DC a második félidőben tüzelt, Dájome az 51. percben egyet a kapufáról pattant.

Moreno a 61. percben megduplázta a Timbers előnyét, és Miller adogatásánál jobblábas lövésével verte Bonót.

Persze Timbers 2-0-ra vezetett, de edzőjük nem éppen az oldalvonalon ünnepelt.

„A 2-nullnál soha nem éreztem jól magam a 2-nullnál” – mondta Neville. „Nem mi irányítottunk. Lehetőségeket adtunk ki.”

Neville néhány cserét hajtott végre, hogy a Timbers taktikáját módosítsa, de a DC United percekkel később még mindig válaszolt, szokatlan módon. A 69. percben a DC támadószett labdája a tizenhatosba szállt, a Timbers játékosa, Diego Chara felemelte a karját, jelezve, hogy a DC les volt. De a labda egy fejesből Chara karját találta el, és Charát kézilabdára hívták a VAR felülvizsgálata után. Mateusz Klich hűvösen gólra váltotta a tizenegyest, így 2-1-re csökkentette a Timbers előnyét.

Crepeau még két lenyűgöző védést mutatott be a 78. és 80. percben, de két perccel ezután már nem tudott válaszolni DC támadására. Crepeau kiállt a vonalról, hogy megtámadja Aaron Herrera keresztrúgását, és ez üres kaput hagyott Kristian Fletcher előtt, amikor a labda a lábához talált. Fletcher gólt lőtt, és 2-2-re döntetlenre állt.

A záró percekben mindkét fél küzdött a győztes megtalálásáért, de ez nem valósult meg.

Chara, Crepeau és Zac McGraw sárga lapot kapott a Timbersnél, míg a DC Unitedből Klich és Herrera szintén sárga lapot kapott.

A Timbersnél ismét nem volt középpályás, Evander, aki jobb vádli sérülésével hagyta el a Colorado elleni bemelegítést.

Neville megjegyezte, hogy csapatának „tapasztalatra van szüksége”, és „kevés a mélységben”.

„Jó névsorunk egy jó magja van itt” – mondta. „Közel vagyunk ahhoz, ahol lenni szeretnénk, de a kirakós játéknak még mindig vannak apró részei, amelyeket hozzá kell tennünk. És ez mindenki számára nyilvánvaló. Régóta beszélünk erről, úgyhogy csak türelmesek leszünk vele.”

Az egyik hely, ahol a Timbers nem hiányzik, a kapus. Miután James Pantemis a múlt héten Crepeau távollétében segített a Timbersnek 4-1-re legyőzni a Rapidst, Crepeau hatszor védte szombat este. Neville mindkét játékost „zseniálisnak” nevezte, és azt mondta, hogy nehéz beszélgetés volt, amikor azt mondta Pantemisnek, hogy nem indul.

De Crepeau az első számú kapus, és egy este, amikor látványosan megállt, azt mondta, remekül érezte magát.

„Otthon van” – mondta Crepeau az újságíróknak, és hozzátette: „Örülök, hogy most hallom, hogy a láncfűrész a jobb oldalon van.”

Következö: A Timbers jövő szombaton délelőtt 11 órakor indul a New York City FC ellen (MLS Season Pass az Apple TV-n).