Hírek

Premier League: Az Arsenal menetel az élmezőny után – Győzelem hat góllal

#image_title
277views

A Premier League 27. számú szakasza a Sheffield és az Arsenal London egyenlőtlen párharcával ért véget, amelyet Mikel Arteta tanítványai nyertek 6-0-ra.

Martin Odegaard, Arsenal – Premier LeagueFotó: Nigel Keene/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Sheffield – Arsenal 0-6, a Premier League-ben – Sorozatban hét győzelem az „ágyúsoknak”

Az Arsenal London egymás után hetedik Premier League-győzelme után két pontra került az éllovas Liverpoolhoz képest.

Sheffieldben már öt perc elteltével Odegaard nyitotta meg a gólt, Bogle 13. percben szerzett öngóljával pedig megduplázta a vendégek előnyét.

Két perccel később Martinelli is betalált, és a félidőre Kai Havertz és Declan Rice is felkerült az eredményjelzőre.

Mikel Arteta csapata a második félidőben lelassult, az 58. percben White révén még egyszer volt eredményes.

Ez volt az Arsenal ötödik gólgyőzelme az utolsó hét meccsen, miután 4-1-re a Newcastle-ben, 5-0-ra a Burnley-ben, 6-0-ra a West Hamben és 5-0-ra a Crystal Palace-ban.

Az Ágyúsok 61 pontjukkal a harmadik helyen állnak a tabellán, két ponttal lemaradva az éllovas Liverpooltól és egy ponttal a Manchester City mögött.