Hírek

NHL: A német áttörte a szárazságot, és példamutató gólpasszt mutatott be

#image_title
330views

A floridai jégkorongozók megerősítették kedvencüket, és sorozatban hatodik győzelmüket arattak, az elmúlt tizenegy Ottawa elleni párharcból pedig a tizedet az NHL éjszakai mérkőzésén. A „Panthers” maradt az első helyen a Keleti Konferenciában, 78 ponttal. A Boston és a New York Rangers jégkorongozói eggyel kevesebbet gyűjtöttek.

A floridai támadó abból a meccsből került ki, amelyen Matthew és Brady Tkachuk testvérpár elégedettebben játszott egymással, és a hosszabbításban segítette Anton Lundell győztes gólját.

A Panthers védője, Aaron Ekblad mindössze 19 másodperc után nyitotta meg a gólt, ezzel a klub történetének második leggyorsabb védője. Továbbra is a szlovák Róbert Švehla tartja a rekordot, aki a 14. másodpercben betalált. Az Ottawának ez volt a harmadik veresége az előző négy párharcból.

A hatos fogta a Rangerst

A „lovasok” is gólt szereztek, amikor 3:1-re verték a Dallast. Zsinórban ez volt a nyolcadik győzelmük, az elmúlt 11 meccsen 9-1-1 a mérlegük. A Starsnak nem sikerült az elmúlt három párharc, sőt 42 kapura lövés sem segítette a jobb eredményt.

A New York-i csapat támasza Igor Šestorkin kapus volt, aki csak egyszer kapott ki, és 97,62 százalékos védési arányt ért el. A legnagyobb tapsot a 38. percben érdemelte ki, amikor 2:1-es állásnál egy gyors „szemaforral” hatástalanította Wyatt Johnston lövését az elkapóban.

„Szerintem ő volt a legjobb játékosuk, de a kapusunk is nagyon jó volt. A végéig játszottunk, mindent beleadtunk” – mondta Pete DeBoer, a Dallas edzője az nhl.com szerint.

Rangers kollégája szintén Seštorkint emelte ki: „Ma mindent megtett azért, hogy nyerjünk. Fantasztikus volt” – mondta Peter Laviolette, aki Kaap Kakkát, a Riders második gólját is dicsérte. A NYR szurkolói gyakran kritizálták őt az idei szezonban gyenge produktivitás miatt, de az elmúlt öt meccsen öt kanadai pontot szerzett. „Ma újabb jó meccset játszott. Egyre magabiztosabbnak tűnik a jégen, és nagyon szép gólt szerzett.”

A német megtörte a pontszárazságot

A new jerseyi szlovák védő, Šimon Nemec gólpasszt adott csapata nyitógóljához a washingtoni jégen. A „Devils” azonban 2:6-ra kikapott a fővárosiaktól, a németnek ez volt a 15. kanadai pont a 34. találkozón, míg hat párharc után betalált.

Az első védőpárban kezdett a lábtörésből visszatérő Jonas Siegenthaler mellett. A szlovák védő összesen 18:26 percet játszott, és egy gólpasszal volt a leglenyűgözőbb, amikor a 16. percben korongot nyert az ellenfél zónájában, miután botja felemelésével lefegyverezte a tapasztalt támadót, TJ Oshie-t, és egy gólpasszal segítette Alexander Holtzot. gyors segítség.

A Devils legutóbbi öt meccséből a negyedik meccsét elveszítette idegenben, igaz, 39:26-ra múlta felül a hazaiakat. Alekszandr Ovecskin csatár két góllal járult hozzá a fővárosiak győzelméhez, az előző nyolc meccsen nyolc pontos lövést jegyzett.

Az alapszakaszban már összesen 838 gólt szerzett, februári gólformájával pedig újra felpörgette a vitákat a 894 gólig jutó Wayne Gretzky történelmi rekordjának megdöntésének esélyeiről. A Washingtonból hiányzott Martin Fehérváry szlovák védő, aki a szombati találkozón szenvedett alsótest-sérülést a montreali jegen, és a klub közleménye szerint „hosszabb ideig távol kell lennie”.

Sérülés miatt nem fejezte be a párharcot a Washington támadója, Nic Dowd. A Devils jelenleg a 9. helyen áll, 4 pontos vereséggel a nyolcadik Detroittól. A Capitals zsinórban második meccsét nyerte meg, és mindössze két ponttal marad le a New Jersey mögött.

„Tudtuk, hogy éppen ettől a csapattól vagyunk lemaradva a tabellán, ezért ez a két pont nagyon értékes” – mondta Connor McMichael csatár, aki először szerzett két gólt ebben a szezonban. A „Devils” kapitánya, Nico Hischier is egyetértett a meccs fontosságával: „Nehéz vereség ez számunkra és kellemetlen pontvesztés.” Csalódottak vagyunk emiatt.

A Pittsburgh elvesztette az ötödik párharcot az utolsó hatból

A Pittsburgh játékosai hazai jégen kaptak ki hosszabbítás után 4:5-re a New York Islanderstől. A győztes gólt a 61. percben a védő Adam Pelech szerezte.

„Úgy tűnik, az ellenfél játékosai mozdulatlanul állnak, ezért megpróbáltam ezt kihasználni. Ez egy nagy győzelem számunkra. „Az idei szezon tabelláját tekintve egyértelmű, hogy sikeres sorozatot kell folytatnunk, hogy megszilárdítsuk a lábunkat” – mondta Pelech.

Az Islanders zsinórban harmadik meccsét játszotta, amiről a rendes játékidő után kellett döntenie, és három vereség után először nyertek. Ez volt az ötödik vereség a „pingvinek” számára az elmúlt hat meccsen.

„Úgy gondolom, hogy jól játszottunk, megérdemeltünk két pontot és a rendes játékidőben való győzelmet. De tudom, hogy nem a mai meccsem volt a legjobb” – mondta Alex Nedeljkovic kapus, aki 84,85 százalékos védési arányt ért el, miután 28 lövésből 5 gólt kapott.

A Wild zsinórban másodszor kapott legalább hat gólt

A Winnipeg jégkorongozói 6:3-ra nyertek a Minnesota felett, és az elmúlt öt párharcból a negyedik győzelmet arattak. A Calgarytól elszenvedett 3-6-os vereséget követően ugyanilyen arányú győzelemmel pótolták ezt, és továbbra is holtversenyben a 4. helyen állnak a Nyugati Konferenciában.

„Minden meccsen lesznek hibák, soha nem lesz tökéletes. De természetesen örülünk, hogy nyertünk, és van okunk arra, hogy jobb hangulatban legyünk” – mondta Adam Lowry, a Winnipeg támadója.

A Wild sorozatban másodszor kapott legalább 6 gólt, amikor korábban 10-7-re nyert a Vancouver felett. „Túl sokat engedtünk nekik. Volt néhány lövés, amit nem láttam, és olyanok is, amelyek az utolsó pillanatban irányt változtattak” – mondta Marc-Andre Fleury, a Minnesota kapusa.

A nyugati konferencia éjszakai slágerében a Colorado 3:1-re nyert a teljes versenyt vezető Vancouver felett. Két pontos találattal segítette a csatár Ryan Johansen, akinek ez volt a harmadik kétgólos meccse a szezonban.

„Remek érzés. Ez megerősít számomra, hogy még mindig keményen kell dolgoznod. Remélem, továbbra is segíthetek csapatunknak.” A Canucks 1-2-re elhúzott a harmadik harmadban, miközben megpróbálta növelni a nyomást, de Rick Tocchet edző szerint az egyenlítés reményét összeomlott egy kétperces eltiltás. védő Ian Cole megbotlásáért.

„Nagyon kellemetlen ilyen helyzetben kizárni. Nem vagyok benne biztos, hogy ez volt a helyes hívás.” A Vancouver ezután egy gól nélküli meccsen próbált egyenlíteni, de Artturi Lehkonen botjáról a harmadik gólt az üres kapuba kapta. Nathan MacKinnonhoz passzolt, aki a szezon mind a 27 hazai meccsén gólt szerzett. A Canucks ebben a szezonban először maradt három meccsen pont nélkül.

Zsinórban a negyedik győzelmet arattak a Los Angeles játékosai, amikor 5:1-re legyőzték a Keleti Konferencia leggyengébb csapatát, a Columbust. A találkozón a támadó Quinton Byfield keltette fel a leginkább a figyelmet, aki a 19. percben egy látványos mozdulattal nyitotta meg a gólt, amikor egyéni szökésben Zach Werenský védő korcsolyája közé mozgatta a korongot, és megverte Elvis Merzlikinš kapust. A hazai csatár, Viktor Arvidsson alsó testsérülése miatt korán befejezte a mérkőzést.