Sport

Matt Rempe, a Rangers játékosa új magasságokat ért el az NHL-es debütálás előtt

#image_title
331views

Peter Laviolette vezetőedző nem adta ki a hivatalos szót, de minden jel arra utal, hogy Matt Rempe a történelem első játékosa, aki szabadtéri meccsen debütált az NHL-ben.

A 8 ¹/2 magas csatár a Rangers negyedik vonalán korcsolyázott, és úgy vett részt az edzésen, mintha az utolsó két napban a felállásban lenne.

Ennek ellenére Laviolette lefékezte minden olyan kérdéssort, amely azzal kapcsolatos, hogy Rempe hivatalosan bekerült a Rangers csapatába.

„Még mindig ezen dolgozunk” – mondta Laviolette szombaton, miután a kékingesek befejezték utolsó edzésüket, mielőtt a szabadba adták volna tehetségüket a Stadium Series ellen az Islanders ellen a MetLife Stadionban.

Talán azért, hogy lekicsinyítse azt, ami hihetetlenül elsöprő pillanat lehet egy olyan játékos számára, aki mostanában felgyorsult.

Talán azért, hogy Rempe motiváltan tartsa az utolsó két edzésen, hogy bebizonyítsa, készen áll az NHL-re.

Talán csak azért, hogy lábujjhegyen tartsák a vasárnapi ellenfelet, az Islanderst.

Rempe bevésődik a liga történetébe, ha vasárnap játszik, és ez önmagában a külső zaj – szójáték volt.

Ha ezt összekeverjük azzal a ténnyel, hogy ez egy Stadion Series meccs egy rivális ellenféllel szemben, a MetLife Stadion körülbelül 82 000 fős potenciális kiárusító közönsége előtt, sok a feldolgoznivaló.

„Ez elég hihetetlen lenne” – mondta Rempe a pénteki szabadtéri edzés után. „Irális hét. Álom vált valóra.”

A 21 éves játékos minden ismétlését bevette Barclay Goodrow és Adam Edstrom jobbszélén, aki negyedik NHL-meccsén fog korcsolyázni, vasárnap pedig zsinórban a harmadikon a Rangersszel.

Rempe 6-8 ¹/2, Edstrom 6-7, Goodrow pedig 6-2-re kerekíti az egységet, így a trió az egyik legmagasabb negyedik vonal a Rangersnél azóta, hogy John Tortorella beállította Mike Rupp-ot (6-5). ), Brian Boyle (6-6) és John Scott (6-8) együtt.

„Mindketten nagy játékosok, jól korcsolyáznak, jó szezonjaik voltak eddig” – mondta Laviolette Rempéről és Edstromról. „Sok jó védekezést, okos játékot, fizikálisságot, mélyre rúgó korongokat hozhatnak, beszállhatnak, forecheckelhetnek, hálóba mehetnek. Mindketten jól játszottak. Mindkettőjüknek szép évei voltak.”

Adam Fox, aki szombaton töltötte be a 26. életévét, az utolsó 10 meccséből hétben szerzett pontot (egy gól, 12 gólpassz), miután csütörtökön négy gólpasszt adott.

A szezon eddigi 43 pontjával Fox csatlakozott a Rangers segédedzőjéhez, Phil Housleyhez, Mark Howe-hoz és Gary Suterhez, a negyedik amerikai születésű védőként, aki az első öt szezonja mindegyikében legalább 40 pontot szerzett.

A Rangers a tervek szerint hétfőn nem lép pályára, mielőtt kedden megmérkőzik a Stars at the Garden ellen.