Sport

Labdarúgás | A HJK megszerezte Huuhkajie felsőjét

#image_title
335views

A fogadási liga regnáló bajnok Helsinki Football Club elmondja szerződést írt alá a 2024-es szezon középhátvédjére Diogo Tomasin val vel.

A 26 éves Tomas szerződése tavaly ősszel lejárt a norvég Odds BK-val, így ingyen papírokkal költözhetett Helsinkibe.

Ilves Tamperében nevelkedett, Tomas négy nemzeti A-mérkőzést játszott finn mezben. A portugál-finn védő a Kuopio Palloseurában is megfordult a Veikkausliigában.

A 195 centis Tomas az előző szezon után sokáig gondolkodott pályafutása következő lépésén, sőt a kilépésen is gondolkodott. Most azonban elkötelezte magát a HJK mellett.

Miro Tenhon a távozás megerősítése után egyértelmű volt, hogy Miro helyére új élvonalbeli játékos kell, Diogóban pedig kapunk egyet. Méretet, fizikálisságot és erőt hoz a csapatba, és példamutatással vezető játékos. Diogo mindkét boxban fontos azáltal, hogy az erős védekezés mellett gólerőt hoz különleges helyzetekben is. Egyszóval minden szempontból nagyon fontos megerősítés” – mondta a HJK sportigazgatója Vesa Mäki – áll a közleményben.

Tomas pályafutása során háromszor nyert Finn Kupát, de finn bajnokságot egyszer sem. Elismeri, hogy az aranyvadászat nyomós indoka volt a HJK választásának.

„Ez itt kétségtelenül nevetség tárgyává vált… ugye van egy mondás, hogy „ha nem tudod legyőzni őket, csatlakozz hozzájuk”? A bajnokság erős lángot gyújt a gyomor fenekében, nem tagadom trófeákat akarok” – mondta Tomas a közleményben.