Sport

Frosinone-Lecce 1-1, Cheddira gólja és Krstovic büntetője: a rangsor

#image_title
294views

A Stirpe túlélési meccse Di Francesco Frosinone és D’Aversa Lecce között 1-1-es döntetlennel végződött, ma a 27. játéknap, Cheddira góljainak és Krstovic tizenegyesének köszönhetően. Ezzel a ponttal a Frosinone 24 pontra emelkedik, az utolsó helyről ötödik Udinese-t elkapva, míg a Lecce 25 pontra lépett fel az Empolival.

A meccs

Ez, legalábbis kezdetben, egy nagyon taktikus mérkőzés volt, a két csapat főleg távoli lövésekkel próbált támadni. A Lecce első lehetőségét Krstovic adja a 26. percben, de Cerofolini a remek védés főszereplője. Aztán az első félidő végén Frosinone megszerezte a vezetést. A 47. percben Cheddira kihasználta Falcone kínos kilépését, és a végén megpecsételte a Ciociari vezetését..

A vendégek ezt nem tudták, a második félidő elején egyenlítettek. A játékvezető Zortea hatalmas naivitása és Cerofilini szerencsétlen szabálytalansága után büntetőrúgást ítél, aki lebukta Krstovicot a tizenhatoson belül. Rafia a helyszínre megy, a kapus hárít, de a büntetést meg kell ismételni, ezúttal Krstovic kapja a kapufát, a kapus és a labda a hálóban köt ki 1-1.

A 64. percben Frosinone azonnal reagált, Gelli a szélről leadott ellenlövésével a felső sarkot találta el. A mérkőzés nyílt, a 72. percben még mindig közel állnak a gólhoz a házigazdák Brescianinivel, aki Cheddira által megtámadott hálóba megy, de a gólt les miatt érvénytelenítették. Frosinone nyerni akar, és a 89. percben Kaio Jorge előtt áll a lehetőség, aki azonban közelről nem tudja legyőzni Falconét.

A 90. percben újabb óriási lehetőség Frosinone előtt Secknél, de a lövés mellé ment. A 96. percben ismét Kaio Jorge ad lehetőséget az utolsó lehetőségre, aki fejjel próbálkozik, de Falcone remekül elkerüli a gyakorlatilag kapott gólt, és 1-1-re zárja a meccset.