Sport

Fiorentina-Lazio 2-1, Viola visszatérése és előzése a tabellán

#image_title
331views

A Fiorentina visszatért, és ma 2-1-re legyőzte a Laziót a 2023-2024-es Serie A 26. játéknapját záró mérkőzésen. A siker lehetővé teszi, hogy a Viola 41 pontra emelkedjen, és megelőzze a 40-nél rekedt Biancocelestit.

A meccs

A mérkőzés kezdettől fogva élénk, a lehetőségek bővelkednek. A 11. percben Arthur megijeszti a Laziót, de célt tévesztett. A 17. percben a Lazio Guendouzival válaszolt, aki megszabadult Milenkovictól, és a kapufa mellett végzett. A 18. percben viszont Nico Gonzalez pontosabb: Provedel bekapja a kezét, és a kapufára tereli a labdát. 23′-nál újabb lila famunka, ezúttal Belotti fejes gólt szerzett. Továbbra is a házigazdák irányítják a játékot, és a 41. percben begyűjtik az este harmadik posztját, ismét Nico Gonzalezzel. A Lazio, miután az egész első félidőben elkerülte a bajt, lecsap Luis Albertóval: manőver Guendouzival és Isaksennel, a spanyol jobb lábbal végez, és 1-0-t szerez.

A Fiorentina egy agresszív első félidő után hátrébb került, és a második félidő elején ismét támadásba lendült. Belotti, Nico Gonzalez és Ranieri egymás után lő. A megérdemelt egyenlítés a 61. percben jött Kayode aláírásával: a szélső védő remekül végzett a távoli kapufánál, és kihasználta Belotti labdáját, 1-1. A violák a 65. percben rátehették az ujjukat a labdára, amikor Casale Belotti ellen elkövetett faultja büntetőt kapott. Nico Gonzalez átvette a helyet, és személyes harmadik posztját eltalálta szürreális estéjét. A Fiorentina a 69. percben megszerezte a vezetést. Beltran lő, Provedel elutasít, Bonaventura pedig készen áll a csapásra: 2-1, visszatérés és győzelem.