Hírek

EHF Európai Liga: Dinamo, a negyedek rájátszásában – Győzelem a CSM Constanțával

#image_title
296views

A Bukaresti Dinamo bejutott a rájátszásba az EHF Európa Liga negyedóráira, miután a CSM Constanţa csapatát 33-25-re (16-11) legyőzte a IV. főcsoport utolsó előtti mérkőzésén.

Dinamo Bukarest férfi kézilabdacsapataFotó: Inquam Photos / Vali Marin

A román bajnok közül Cindric (8 gól) és Akimenko (6) emelkedett ki, míg a CSM Constanța főszereplője Aliokhin (8) és Ilie (4) volt.

Szintén kedden, a szakasz másik meccsén a Sporting CP – Fuchse Berlin (első helyezett, mindkettő 6 ponttal) mérkőzik meg egymással.

A B-csoport első szakaszában a Dinamo kikapott a Sporting CP-től (33-35), a CSM Constanța pedig a trófeatartó Fuchse Berlintől (29-32), majd a CSM-mel vívott közvetlen meccsen a Dinamo nyert pontozással ( 33 -2. 3).

Az utolsó etapban, március 5-én a Dinamo hazai pályán a Sporting CP-vel, a CSM Constanța pedig a Fuchse Berlin pályáján lép pályára.

Rangsorolás:

1. Sporting CP (129-121 gólkülönbség) 6 pont (-1 meccs)

2. Fuchse Berlin (129-123) 6 (-1 meccs)

3. Dinamo Bukarest (161-149) 4

4. CSM Constanta (134-160) 2.

Tudni:

• A négy főcsoport első helyezettjei közvetlenül a negyedbe jutnak, a 2.-3. helyezettek pedig pótselejtezőt játszanak keresztbe a másik négy helyért. Ezt követően a negyeddöntők győztesei a Final Four tornán (elődöntők, döntők) lépnek pályára.
  • A Fuchse Berlin a trófea tulajdonosa – írja a News.ro.