Sport

Bűnös az ATP Rotterdam 2024 döntőjében, a 3. helyre kerül a rangsorban

#image_title
321views

Jannik Sinner bejutott a 2024-es rotterdami ATP-torna döntőjébe, és a harmadik helyre emelkedett a rangsorban. A 22 éves olasz, jelenleg a világranglista 4. helyén álló olasz játékos az elődöntőben 6:2, 6:4-re verte a holland Tallon Griekspoort 1 óra 22 perc alatt. Sinner a döntőben Alex De Minaurral találkozik. A sorsoláson 5. helyen álló ausztrál az elődöntőben a 6. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot győzte le 6-3, 6-3-ra. A Sinner 6-0-ra vezet egymás elleni meccseken riválisával, aki legutóbb a tavalyi Davis-kupa döntőjében szenvedett vereséget.

A rangsor

A mai siker, 2023 és 2024 között zsinórban a 14. lehetővé teszi, hogy az Australian Open bajnoka megelőzze az orosz Daniil Medvegyevet a február 26-án, hétfőn hivatalossá váló rangsorban, és a dobogó harmadik fokára álljon azon a rangsorban, amelyet a szerb Novak Djokovic vezet a spanyol Carlos Alcaraz előtt. Medvegyev megelőzése február 19-én, a rotterdami diadal esetén valósággá válhat a rangsorban.

„Én leszek a 3.? Sokat jelent számomra és egész Olaszország számára. A legfontosabb azonban az, hogy az olasz teniszt abba az irányba mozdítsuk el, hogy sok gyerek játsszon, hogy példát mutassunk. Végül is csak egy szám. Ma emeltem a szintet, ez volt a torna eddigi legjobb meccse és reméljük, hogy ez több önbizalmat ad a holnaphoz” – mondja az érintett a Sky-nak.

Sinner Nicola Pietrangeli után a második olasz, aki valaha is elérte ezt a mérföldkövet aki a számítógépek segítsége nélkül összeállított rangsorban 1959 végén és 1960 végén a világ 3. helyén állt. A dél-tiroli 22 évesen és 6 hónaposan érte el ezt a célt. A történelem legfiatalabb top 3-a Andre Agassi (18 éves, 6 hónapos és 8 napos), Bjorn Borg és Boris Becker (mindketten 18 éves, 6 hónapos és 17 napos), Rafael Nadal (19 éves) és Carlos Alcaraz (19 éves és 4 hónap).

A meccs

A Hollandiában első számú kiemelt Sinner egy lépésre van pályafutása 12. címétől. A dél-tiroli túl sok gond nélkül irányítja az első szettet. Két szünet garantálja a kéknek a gyors menetelést a 6-2 felé, amellyel az első szett véget ér.

A szkript megváltozik a második készletben. A gyógytornász beavatkozását is igénylő Griekspoor teljesen játékban van, és elszalasztja az esélyeket a vezetésre: a meccs végén a holland betalálja a 6 fel nem használt bréklabdát. 4-4-nél Griekspoor tönkremegy: 0-40-re esik, és a szünetet adó kettős hibával fejezi be a munkát. Sinner zárja az állást, 6-4 és a döntő nyert.