Sport

Bill Oram: A reflektorfénytől a lövészárkokig az Oregon állambeli Talia von Oelhoffen vezető szerepet tölt be a győzelemben és a vereségben egyaránt

#image_title
318views

CORVALLIS – A versenyképesség mindkét irányba csökkent. A szenvedélynek nem mindegy, hogy nyersz vagy veszítesz. Ha benned van, akkor ott él.

Teljes idő.

Valószínűleg láttad Talia von Oelhoffen intenzitását péntek este. A Gill Coliseumban mindenhol ott volt. Könnyen megértetted, mennyit jelentett ez a győzelem, az a hősies pillanat az OSU junior vezetőjének.

„Ezért jöttem ide” – mondta könnyek között aznap este. – Nem cserélném el az utazást semmiért.

Erőteljes pillanat volt.

De te is láttad őt?

Többet tudhat meg von Oelhoffenről és erről a 11. helyen álló Oregon State csapatáról, ha megnézi őt abban az 58-50-es vereségben, mint valaha a diadal pillanatában.

Von Oelhoffen nem volt a reflektorfényben. A lövészárokban volt.

Laza labdákat hozott létre, és a lepattanók után döcögött. Elkeseredetten játszott. Egy ponton egy támadó kipattanó után lezuhant, és elég erősen a padlón törte a fejét ahhoz, hogy a játékvezetők leállítsák a játékot, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy minden rendben van.

Von Oelhoffen gombócot érzett a tarkóján, és folytatta.

Az utolsó periódusban JuJu Watkinshoz lépett, és megkönyökölte a Pac-12 legelektromosabb támadójátékosát, hogy kihúzza a támadófoultot. Ahogy felemelkedett a pályáról, arca dühös intenzitást tükrözött.

Ünnepelt, de csupa tűz. Felismernéd ugyanarról az arcról, amelyet akkor vágott ki, amikor péntek este ujjongva felugrott a gólszerző asztalára.

Mert a versenyben ugyanazok.

Nem, mindez nem volt elég ahhoz, hogy a Beavers befejezze a visszatérést. Egész meccsen felfelé játszottak anélkül, hogy éllovas és lepattanózó Raegan Beers lett volna, aki orrtörést szenvedett az UCLA ellen. Őszintén szólva, ezt megbocsátja a hódoknak. Az első teljes meccsüket Beers nélkül megnyerni a legjobb 10-es ellenféllel szemben nagy parancs lenne.

A sörök végül visszatérnek a sorba. Így bár a vasárnapi vereség még mindig jelentős volt, és egy elszalasztott lehetőség volt a Beavers NCAA-tornája folytatásának fényesebbé tételére, végül inkább bélellenőrzésként szolgált. És annak mértéke, hogyan kezelik a csapásokat.

És megtanultam mindent, amit tudnom kellett a standard von Oelhoffen készletből.

Amikor megkérdeztem Scott Ruecket, az OSU edzőjét, milyen erőfeszítéseket tett a Beavers vasárnap, finoman felkuncogott.

– Egy esélyt – mondta –, ez adott nekünk.

Van valami különleges ebben az Oregon State csapatában. Egy vereség egy másik erős csapattól nem csökkenti ezt.

A Beavers 12 ponttal maradt el a harmadik negyed vége felé, és von Oelhoffen olyan pillanatot hozott létre, amely előrevetítette, milyen nehéz lesz a Beavers, hogy visszatérjen a meccsbe a negyedik negyedben.

„Arra gondoltam, hogy belemegyek a dologba, csak irányítsam azt, amit irányítani tudok” – mondta von Oelhoffen. „Ez védekezés, erőfeszítés, vezetés, kommunikáció.”

Watkins felhúzott egy mély hatótávolságú ugróért, von Oelhoffen pedig kinyújtotta, hogy elhárítsa. Watkins megragadta a labdát, és Kaitlyn Davishez rúgott. Von Oelhoffen felépült, és blokkolta a lövését is. Von Oelhoffen tülekedésbe került a labdáért, és az idő lejártával utána ugrott.

Ez megadta az alaphangot a játék hátralévő részére, és segített kialakítani a szezon végi identitást Oregon államban.

Sok kosárlabdát lehet nézni, és nem látni, hogy egy játékos olyan keményen védekezik, mint von Oelhoffen Watkins ellen.

Az újonc szupersztár, aki kivívta a kosárlabda fényesek, köztük LeBron James figyelmét, 176 pontot szerzett az előző öt meccsén, beleértve a Stanford elleni 51 pontos kitörést. Mivel von Oelhoffen a meccs nagy részében vállalta a feladatot, a Beavers 18 pontig tartotta őt 32 lövéssel. Ebből mindössze kettő a negyedik negyedben született.

A Beavers a negyedik negyed elején behúzta a hatot, de két labda után 11-re nőtt.

„Azt hittem, ennek a csapatnak a karaktere ma teljes mértékben megmutatkozik” – mondta Rueck.

Rueck csapatának erőssége a mélységben rejlik, így pontatlan lenne azt állítani, hogy von Oelhoffen volt minden, amivel a Beavers foglalkozott vasárnap.

Tímea Gardiner talált be, és a második félidőben mind a 22 pontját megszerezte. Adlee Blacklock, aki az utolsó három meccsen a kispadon ült, meglepetésre az első félidőben lépett pályára, hét pontot szerzett, és támadást húzott be, hogy megakadályozza az USC elhúzását.

Lily Hansford, aki elhibázta az első öt lövését, köztük négy hármast, tovább lőtt, és az utolsó percben leütötte azt a hármat, amely ötön belülre húzta a hódokat.

De nem lehetett nézni a vasárnapi meccset, és nem érezni úgy, hogy mindezt az tette lehetővé, hogy a péntek esti hős feltette a védősisakot és dolgozni ment.

Von Oelhoffen csak 1 a 11 ellen lőtt a mezőnyből. Ebben persze semmi dicsőség. Szóval ő csinált minden mást. A végén: 10 gólpassz, hét lepattanó, három blokk és két eladott labda.

„Ma esélyt adott nekünk, nem csak az erőfeszítéseivel – mondta Rueck –, hogy búvárkodással, játékvezetéssel, kiárusítással, testének minden részét feláldozta csapatáért, hanem elméjével és problémamegoldásával is.

„Tehát esélyt adott nekünk azáltal, hogy felvállalta ezt a szerepet. Mindent megkövetel, ami van, és teljes bátorságot.”

Egy hétvége alatt von Oelhoffen a versenyszenvedély két végletének arca lett.

A kín és az öröm.

Ez a sport, nem?

Miután az utolsó berregő elhallgatott, és már semmit sem tehetett, hogy megpróbáljon küzdeni a pillanat nyilvánvaló súlyossága ellen, von Oelhoffen leguggolt, és végül leült a pályára. Mindenét kimerítette, amije volt, és a két éjszakával ellentétben ez nem volt elég.

Egy hétvégén már másodszor könnyek törtek ki.