Hírek

Bajnokok Ligája: A Vavr’s Copenhagen elbúcsúzott a feljutástól

#image_title
281views

A Manchester City és a Real Madrid labdarúgói lettek a Bajnokok Ligája következő negyeddöntősei. Az angol bajnok 3:1-re legyőzte az FC Copenhagen csapatát a nyolcaddöntő visszavágóján a szlovák védővel, Denis Vavroval.

A trófea védője ugyanilyen eredménnyel diadalmaskodott dán földön is. A Real szerdán 1:1-es döntetlent játszott Lipcsével (3/6) a Santiago Bernabeuban, és 1:0-ra nyert a Bundesliga mezőnyében.

A polgárok rohammal kezdtek a kezdő tizenegyből több játékos nélkül is, és már az 5. percben megszerezték a vezetést, amikor egy szögletrúgást követően Akanji védő tört át.

Négy perccel később már 2-0 volt az állás Grabar hibája után, aki Alvarez éles lövését éles szögből a kapuba ütötte. A vendégek a 29. percben csökkentették az állást, amikor egy szép kombináció után Elyounoussi betalált.

A hazaiak azonban kétgólos előnnyel mentek a kabinokba. Haaland ideális labdát kapott két védő között, és két ellenfél átlövésével verte meg Grabarát. A csereként beállt Mattsson az oldalváltás után csökkenthetett volna, de Ederson tartotta a Cityt.

Madridban sokáig óvatos futball folyt, többnyire a 16 csapat között zajlott az akció. Az első félidő végén fokozta támadóaktivitását a lipcsei, és két lehetőséget is kialakított. Lunin azonban elbánt Simons lövésével, majd a vendégek szögletrúgása után Openda pont a kapu mellé célzott.

Vinicius Junior (jobbra) Jude Bellinghammel ünnepel, miután megszerezte a nyitógólt. Fotó: SITA/AP Photo/Manu Fernandez

A játék újraélesztése a második félidőben

A második félidőben a hazai edző, Ancelotti Camaving helyett Rodrygót küldte pályára, hogy felélénkítse a játékot. Henrichs lövése után a vendégek nyithatták volna meg az állást, de Carvajal védő kirúgta a labdát a kapuból.

A 65. percben a Real betalált, amikor Bellingham megtalálta a tizenhatoson belül Vinicius Juniort, aki Gulácsi mellett lőtt.

A vendégek három perc alatt válaszoltak Orbánnak köszönhetően, aki fejjel használta ki Rauma centerét. A végi nyomás ellenére azonban nem sikerült megszerezniük a második gólt és kikényszeríteni a hosszabbítást. A ráadás harmadik percében Olmónak nem sikerült nagy helyzetet váltania, aki a kapufát eltalálta.