Sport

Atalanta-Bologna 1-2, Bajnokok Ligája visszatérése a rossoblunak: gólok, eredmény és helyezés

#image_title
297views

A Bologna visszatért, 2-1-re nyert az Atalantán ma a Serie A 27. játéknapjára kiírt mérkőzésen.. A bergamóiak a 28. percben megtörték a holtpontot Lookmannel. A Bologna a második félidőben 3 percen belül megfordítja a meccset. Zirkzee az 57. percben büntetőből egyenlített, Ferguson pedig a 61. percben 2-1-re alakított. A győzelem révén a Thiago Motta által edzett csapat 51 pontra emelkedhet, és megszilárdíthatja a negyedik helyet, amely az utolsó, ami a következő Bajnokok Ligájába való kvalifikációhoz szükséges, 4 pontos előnnyel a Romával szemben. A 46 pontos Atalanta a hatodik pozícióba csúszik vissza.

A meccs

A rossoblu elleni összecsapásra Gasperini már az 1. perctől Lookmant választja, Scamaccával továbbra is a kispadon. A középpályán Pasalic váltotta Edersont, míg a jobb szélen Zappacostát preferálták Holm helyett De Ketelaere támadóval. A másik oldalon Thiago Motta továbbra is Fabbiant indítja, és az 1. perctől pályára küldi Ndoye-t és Fergusont. A védelemben ott van Calafiori Beukema mellett. Mindig előre Zirkzee.

Szórakoztató első félidő sok játékkal és lehetőséggel mindkét oldalon, és állandó fordulatokkal előtte. A 2. percben az Atalanta azonnal veszélyeztetett De Ketelaere-rel, Ruggeri nagyon jól indította, de a belga közelről a magasba küldte. A 10. percben a Dea még veszélyes volt Ruggierivel, de a védelem szabad volt. A 12. percben a Bologna Fabbiannal reagált, aki a léc fölé fejelt. A 16. percben ismét az Atalanta volt a sor, hogy Lookmannel veszélyeztetett, de Skorupski jól hárított. Az Orobic csapata törte meg a holtpontot, Skorupski kevésbé tökéletes védése után Lookman a 28. percben gyorsan megszerezte a győztes tapint.

A második félidő elején rögtön meglátszik a Bologna reakciója. Az 55. percben Calafiori megelőzi Kolasinacot, és szinte biztos lövéssel fejezi be, de Carnesecchi beavatkozása a vonalon fantasztikus. Az 58. percben egyenlített Thiago Motta csapata. Zirkzee nem hibázik a helyszínen, és a 10. számú gólt szerzi a Serie A-ban. Büntetést ítéltek Koopmeiners szabálytalanságáért a Saelemaekers ellen. Nagyon kevés passz és Bologna páros. A 61. percben Ferguson első lövése tökéletes volt, és 1-2-re verte Carnesecchit. Egyből reagálni próbál Gasperini csapata, a 74. percben pedig Miranchuk számára érkezik nagy lehetőség egy távoli lövéssel, amit Skorupski szögletre terel. Az Atalanta óhatatlanul az ellenfél térfelén fedezi fel magát, Carnesecchi legalább két alkalommal felülkerekedik, elkerülve az emíliai triót. Nyer a Bologna, folytatódik a repülés a Bajnokok Ligája felé.