Sport

A Winterhawks kihúz egyet a tűzből, 5-4-re nyer az OT-ben

#image_title
302views

A Portland Winterhawks hatalmas ijedtséget kap, amikor az egyik legjobbja elbukik, majd hatalmas ijedtségbe kerül, hogy megnyerje a meccset, de a 3. harmadban történt két visszatérés megalapozta James Stefan hosszabbításgyőztesét, és 5-re legyőzték a Victoria Royalst. 4.

Luca Cagnoni, a liga legjobb védője az 1. játékrész közepén sérült meg. Nem nézett ki jól, és mindenki elkezdte számolni a távollétének hatását, de a szünet után visszatért.

Casper Evensen Haugen 3-1-re vezette a Royals csapatát a 3. elején, de Josh Zakreski és Jack O’Brien 41 másodperces különbséggel gólt szerzett, így döntetlenre állt. Cole Reschny gyorsan visszahelyezte Victoriát a vezetésbe, de Marcus Nguyen a szezon egyik játékát hajtotta végre, és rövid ütést szerzett, és 4-4-re egyenlített, 5:51-nél a játékidő vége előtt. Ezzel 27 másodperccel a hosszabbítás után beállt James Stefan győztese.

A Winterhawks, az Everett Silvertips és a Prince George Cougars mind lemaradtak a mérkőzéseikben, mint a kedvencek szombat este, és végül mindegyik nyert, ezért fontos volt, hogy Portland tartsa a lépést. Egy ponttal lemaradtak Prince George mögött a Nyugati Jégkorong Liga Nyugati Konferenciájának élén, egy játékkal, és továbbra is két ponttal előzik az amerikai divízió élén álló Everettet, három meccsel a kezünkben. Még mindig ők irányítják a sorsukat.

Portland pályák 2+-val 2:20

Előjáték: A Winterhawks szinte minden szempontból nagy kedvencnek számít.

1. időszak: A Winterhawks 2-1-re kikapott, és egy jó kezdés után kikapott, Luca Cagnoni pedig olyan sérülés miatt esett le, hogy nem tudott a lábára nehezedni. Szóval igen, ez rossz volt.

2. periódus: Megkönnyebbült sóhaj minden érintett számára, amikor Cagnoni visszatért. De aztán meg kellett nyerni a meccset, és a Portland a 16-4-es lövéselőny ellenére igyekezett jó helyzeteket teremteni. Az utolsó 5 percben bekapcsolták. De ez egy pont nélküli időszak volt, Victoria még mindig előtte állt.

3. periódus: Ahogy szerdán egy vesztes ügyben megtörtént, a 3. szakaszt a káoszban fordították. Victoriának pedig ez túl sok volt, bár két gólt többnyire felfutással tudtak szerezni, hiszen a Portland lövéselőnye ebben a periódusban 14-5 volt. Marcus Nguyen szerezte az utolsó gólt a döntetlenért.

Túlóra: Gyorsan véget ért, mert James Stefan, aki az egész meccsen a gólszerzéssel küzdött, betalálta a hosszabbítás első lövését.

Legjobb kontra legjobb: Viktória élére, Portland díszesebb sztárjainak nem volt szabad estéje, a Stefan-győztes ellenére.

Mélység kontra mélység: Josh Zakreski, a 3. vonalzó játszotta a legjobb játékot mindkét csapatban, Nguyen pedig a legnagyobb játékot.

Speciális csapatok nyertese: Nguyen rövidített gólja ezt a Winterhawkshoz lendíti.

A legjobb csapat nyert?: A Portland, bár ismét nem állt a pályán, az utolsó 2 harmadban és a hosszabbításban 31-9-re múlta felül Viktóriát. Szóval igen.

Sérülések/eltiltás: Cagnoni visszatérése megkönnyebbülést hozott; úgy tűnt, hogy a 2. néhány érintett, a 3. kevésbé. De aztán Carter Sotheran eltalálta a lábát a 3.-ban, és nem mozgott jól. Megpróbált visszajönni, de kemény büntetőrúgást végzett, majd éjszakára leállították.

Legjobb 10 Stat vonal
Josh Zakreski POR 2 gól Azon az éjszakákon, amikor néhány Winterhawks elment, ő nem. Ő szerezte a Portland első két gólját, amiből a második felvillantotta az első visszatérést. Részese volt egy olyan forgalomnak, amely a Royals 3-1-re vezetett; vita tárgya, hogy mennyi a felelőssége.
Marcus Nguyen POR 1 gól, 1 gólpassz Az volt az érzése, amikor Portland 4-3-ra alulmaradt, és a tizenegyesnél, hogy rövidített helyzetet fog teremteni. Számára mindig az a kérdés, hogy be tudja-e fejezni. Az évad egyik darabja a fontosságot tekintve.
Cole Reschny VIC 2 gól 3 meccses pontsorozat a 16 éves játékosnak.
James Stefan POR 1 gól Nem volt túl sok játéka, küzdött a gólszerzési lehetőségeivel. De csak egy kellett.
Keaton Verhoeff VIC 1 gólpassz A 15 éves fiú, aki súlyos sérüléseket szenvedett a Royals védelmi alakulatában, úgy nézett ki, mint aki a jövő sztárja lehet, és megszerezte első WHL-passzát.
Tyson Laventure VIC 1 gól, 1 gólpassz Ebben a szezonban a Portland elleni 3 meccsen 3 gól és 5 pont. 5 meccses pontsorozat.
Braden Holt VIC 37 védés-42 lövés Úton a csúcssztár felé, amíg a káosz át nem vette az uralmat.
Dawson Pasternak VIC 2 gólpassz Az ex-Winterhawk utolsó alapszakaszmérkőzése Portlandben. 4 meccses pontsorozat.
Casper Evensen Haugen VIC 1 gól, 1 gólpassz
Kyle Chyzowski POR 1 gólpassz
Egyéb nevezetességek Stat vonal
Nate Danielson POR Megszakadt a 4 meccses pontsorozat.
Carter Sotheran POR Ironikus lenne, ha a Cagnoni sérülése miatti aggódás után Sotheran lenne az, aki végül leesett.
Jan Špunar POR 16 védés-20 lövés Volt egy lefelé szakasza az alacsony erőkifejtéssel járó pénteki leállás ellenére, és ez folytatódott.
Gabe Klassen POR 1 gólpassz A ligában az 5. helyre esett a pontszerzésben, mivel a spokane-i Berkly Catton elkapta.
Luca Cagnoni POR 1 gólpassz A szerdai meccsre meglátjuk, lesz-e utóhatás. 2 ponttal Wenatchee Graham Swardja előtt áll a védők góllövőlistájának élén.
Winterhawks Királyiak
Rekord 41-15-2-1 (.720) 28-24-5-4 (.533)
Pontozott/engedélyezett (diff) 280-177 (+103) 201-233 (-32)