Sport

A Wild hét gólt szerez a harmadik harmadban a Canucks elleni 10-7-es abszurd győzelemben

#image_title
304views

Joel Eriksson Ek és Kirill Kaprizov egyaránt mesterhármast értek el, és hat ponttal megdöntötték a franchise-rekordot a Minnesota Wildban, amely a második harmadban háromgólos hátrányba került, majd hat megválaszolatlan gólt szerzett, és rekordarányú, 10-7-es győzelmet aratott. az NHL-első Vancouver Canucks ellen hétfőn.

„Érezhető volt, ahogyan részt vettünk a játékban, hogy nincs csalódás” – mondta John Hynes, a Wild edzője. „Akár 4-1, akár 5-2 volt, a gondolkodásmód továbbra is ugyanaz volt.”

A Minnesota hat gólja 5:45 percen belül a leggyorsabb ilyen hullámvölgy volt az NHL-ben az elmúlt 25 évben, hiszen Washington hat gólt szerzett 4:47 alatt a Tampa Bay ellen 1999. február 3-án 10-1-re megnyert meccsen.

Eriksson Ek és Kaprizov három gólpasszt adott.

Matt Boldy, Mats Zuccarello, Marco Rossi és Jonas Brodin is betalált a Wild színeiben, akik egyetlen meccsen és egyetlen periódusban is beállították a franchise-gólrekordot hét góljával a harmadikban. A csapat történetének leggyorsabb négygólos szakaszát is regisztrálták, 2:17-es időközönként mindannyian erőjátékkal, 6-5-re vezettek a harmadik harmad elején.

Zuccarello 5-3 gólt szerzett, 27 másodperc volt hátra a második harmadból. A játékszünetben a Wild kapust cserélt Filip Gustavssonról Marc-Andre Fleuryre, majd elengedték, ahogy a hanyag és lomha Canucks elherdálta JT Miller mesterhármasát.

Eriksson Ek és Kaprizov egy-egy 5 a 3 ellen szerzett gólt Miller játékkésési büntetése körül. Aztán Eriksson Ek ismét 5-4-re betalált, így 6-5-re állt, mindössze 1:44-re a harmadik harmadban. Rossi 4:48-nál beütötte Jake Lucchini lövését a korcsolyájáról, Kaprizov pedig 5:12-nél még egyet, hogy tovább rontsa a Canucks tartalékkapusának, Casey DeSmithnek a statisztikáit.

Miközben a Vancouver játszotta az egymás elleni meccsek első felét, Rick Tocchet edző úgy döntött, hogy az elsődleges hálóőrt, Thatcher Demkot a padon hagyja pihenni.

„Még akkor is elég jól éreztük magunkat, amikor 7-5-re, 8-5-re feljöttek” – mondta Miller. „Legalábbis a mi vonalunkon, minden műszakban csak az ő zónájukban voltunk, és azt hiszem, úgy éreztük, volt egy olyan éjszakánk, amikor meg tudjuk kötni. Egy ilyen furcsa játék.”

Elias Pettersson megszerezte csapatelső 29. gólját, Ian Cole pedig az első gólt szerezte a Canucksnak, aki a Gustavsson elleni meccs első 15 perce alatt mindössze két lövésénél volt eredményes.

A Canucks (37-14-6) hét büntetőt szerzett, és sorozatban második meccsét veszítette el. Az első gólnál 28-7-2-re estek. Nikita Zadorov és Brock Boeser betalált a harmadik harmadban, így 2:08-ra csökkentette a különbséget 8-7-re, majd a Wild két üres kapura rúgott.

„Ez valójában hülye botbüntetés, amit nem tudsz megcsinálni, és nekünk meg kell tanulnunk” – mondta Tocchet. „Ha nyomás alatt játszol, nem tudod megtenni ezeket a dolgokat.”

Miller, Eriksson Ek és Kaprizov három gólt szerzett, ez volt az első alapszakasz-meccs három ziccerrel 1992. november 8. óta, amikor Mike Donnelly, Luc Robitaille és Jari Kurri egy 11-4-es gólt szerzett Los Angelesnek. megnyerni a San Josét.

Az összesen 16 gól volt a legtöbb olyan meccsen, amelyen a Wild játszott.

„Stresszes. Nagyon stresszes” – mondta Ryan Hartman center. – De szórakoztató.