Sport

A Trail Blazers egészségesebb lesz, jól játszik a végéig a Minnesota Timberwolves elleni vereségben

#image_title
368views

Az egyének és a csapatidentitás fejlesztésének szentelt szezonban segít a megfelelő testek rendelkezésre állása.

Ez kihívást jelentett a szezon nagy részében.

De a múlt hét végén a Detroittól és a New Orleanstól elszenvedett két sérülés miatt a Blazers kedd este fogadta Anfernee Simonst, Scoot Hendersont és Duop Reath-t a Minnesota Timberwolves ellen.

Nem meglepő, hogy a nyugati konferencia legjobb rekordját birtokló Minnesota 121-109-re nyert az NBA-ben ötödik legrosszabb mérleggel rendelkező Blazers ellen.

Ám a Blazers ismét megmutatta, hogy ha több kulcsjátékosuk van, akkor legalább a kosárlabda legjobb csapatai mellett tudnak maradni, ha nem legyőzik.

Csütörtökön a Blazers visszajött 14-ről a második negyedben, és 73-73-ra kiegyenlítette a meccset Jerami Grant sarokból leadott hárompontosával. Percekkel később a Blazers 86-84-re vezetett a negyedik játékrész elején, miután a padról 14 pontot és kilenc gólpasszt mutató Henderson három szabaddobást ért el.

Utána nos, sietve bonyolódtak a dolgok. A Timberwolves felpörgette a legjobban jegyzett védekezést, és látszólag az egész pályáról lőni kezdtek.

Akárcsak a csapat február 2-án és 4-én a Denver Nuggetsben elszenvedett két veresége alatt, a jobb csapat megkomolyodott és elhúzott.

4:27-re a Blazers 111-94-re maradt alul. Az utolsó negyedévben a Minnesota 61,1%-ot lőtt (ez a szám több mint 70% volt, mielőtt a tartalékok megérkeztek), míg a Blazerst 30% alatt tartotta, mielőtt a tartalékaik ezt a számot 36,8%-ra növelték.

„Az első negyedben túl sok volt a labdánk” – mondta Chauncey Billups, a Blazers edzője. „Többnyire azt csináltuk, amit szerettünk volna a játékon belül. Az út nagy részében meccset tartottunk, majd a negyedik negyedben nyilvánvalóan elszállt tőlünk.”

A Minnesota gárdája, Anthony Edwards a Portland centere, Deandre Ayton fölé lőtt kedd este a Moda Centerben. Steve Dykes, Associated PressAnthony Edwards

A Blazers az első félidőben 10 labdarúgást követett el, de a harmadik negyedben csak egyet, amit 32-25-re megnyert, így közelebb került a negyedik negyedhez. Ott újabb ötöt gyűjtöttek össze, ami hozzájárult ahhoz, hogy a Timberwolves 20 pontos előnyre tett szert. Ennek másik nagy része Nickeil Alexander-Walker lövése volt, aki 4-ből 4-et hármasból 12 pontot ért el a negyedben.

– Elütött néhány tőrt – mondta Billups. „És azt hittem, hogy a legtöbbjük jó védekezés, harci lövés volt. Most ütött néhány nagy lövést.”

Az egyetlen igazi negatívum az este az volt, hogy Simons és Grant rosszul lőtt. Simons 19 lövésből mindössze 6-ot lőtt mezőnyből, miközben 20 pontot jegyzett öt gólpasszal. 10 hármasból azonban 4-et produkált. Grant 17-ből 5-öt lőtt 12 pontért.

De a Blazers 22 pontot és 16 lepattanót kapott a centertől, Deandre Aytontól, aki 12-ből 11-et ment el a mezőnyből, miközben elég jól mutatott a Minnesota centere, Rudy Gobert ellen, aki 16 pontot és 15 lepattanót jegyzett.

A Minnesota éllovasa Anthony Edwards volt, aki 16/27-es lövésnél 41 ponttal vezette az összes gólt.

„Különleges tehetség” – mondta Billups Edwardsról. „Imádom, ahogy versenyez. Az emberek nem adnak neki elismerést, de nagyon tud vigyázni. Valóban tud vigyázni. A sértettsége annyira jó, hogy az emberek nem beszélnek róla.

A Minnesota Timberwolves centere, Karl-Anthony Towns a Portland Trail Blazers támadója, Jerami Grant ellen hajt az NBA kosárlabda-mérkőzés első felében Portlandben, Ore.-ban, 2024. február 13-án, kedden. (AP Photo/Steve Dykes) APAP

MIT JELENT

A Blazers (15-38) három negyeden keresztül jól mutatott egy igazi NBA-bajnoki esélyes ellen. Ez az a fajta teljesítmény, amelyből a Blazers rengeteg pozitívumot tud kihozni. Végül is nem szégyen elveszíteni a Timberwolves ellen (38-16), akik hétfő este nagy győzelmet arattak az LA Clippersben.