#image_title
281views

A mindössze egy kezdő kezdővel az NBA egyik legjobb csapatával mérkőzött meg hétfő este, és veszített. Természetesen.

A Blazers azonban minden bizonnyal nem borult fel annak ellenére, hogy a Minnesota Timberwolvesben játszott hihetetlen esélyekkel kellett szembenéznie.

A Blazers 119-114-re kikapott, Anfernee Simons pedig minden tőle telhetőt megtett, hogy talpon tartsa csapatát, 34 pontot és karriercsúcsot jelentő 14 gólpasszt szerzett.

A Blazers soha nem engedte, hogy a Minnesota túlságosan előrébb kerüljön, de a negyedik negyedben 15-tel elhúzott. Becsületükre legyen mondva, hogy a Blazers nem adták fel, és végül 23 másodperccel a hátralévő idővel sikerült visszajutniuk hatra. Ez nem volt elég idő ahhoz, hogy a Blazers befejezze visszatérését, de Chauncey Billups edző elégedett volt az erőfeszítéssel.

„Nagyon büszke vagyok” – mondta. – Ezek a srácok nem hagyják nyugodni. Nem adnak nekem. Szeretem. Azt hiszem, ez a legjobb tulajdonságunk csapatként. Csak nem mindegy, hogy ki játszik. Ki nem. Kivel játszunk. Nem számít. Csak darálunk és játszunk együtt. Nagyon büszke voltam mindegyikre.”

A Deandre Ayton helyén induló Duop Reath karriercsúcsot jegyzett 26 pontot, míg a Jerami Grant helyén kezdő gárda/csatár, Dalano Banton 18 pontot szerzett hét lepattanóval.

A Blazers 48,9%-kal lőtt mezőnyből, és 39 hármasból 16-ot (41%) lőtt az NBA legjobban jegyzett védelme ellen (108,0).

A produkció nagy része a második félidőben történt, ahol a Blazers 66 pontot szerzett.

MIT JELENT

A Blazerst (17-43) ebben a szezonban 4-0-ra söpörte a Timberwolves (43-19), de a Portland 2-1-re zárta ezt a kirándulást a Memphis Grizzlies két győzelmével. Ezek a győzelmek, tekintettel arra, hogy a Memphis több meccset veszített sérülés miatt ebben a szezonban, mint a Blazers, sok szempontból halvány ahhoz képest, hogy Portland keményen lógott a Minnesotával idegenben.

RAYAN RUPERT RAGYOG

A több csapatsérülés a szokásosnál több percet jelentett az újonc támadó Rayan Rupert számára. Karriercsúcsát jelentő 23 percet úgy hozta ki a legtöbbet, hogy 7 lövésből 5-öt lőtt pályafutása legjobb 14 pontjával. Rupert 3 hárompontos kísérletből 3-at ért el.

A Minnesota Timberwolves védője, Anthony Edwards, balra, elhaladt a Portland Trail Blazers védője, Rayan Rupert (72) mellett az NBA kosárlabda mérkőzés első negyedében, 2024. március 4-én, hétfőn Minneapolisban. (AP Photo/Bruce Kluckhohn) APAP

SÉRÜLT BLÉZEREK

A meccs előtt bejelentették, hogy Ayton (kirándult a jobb csuklója) a harmadik egymást követő meccsét kihagyja. Jerami Grant (jobb quad fájdalma) kiült, miután szombaton megsérült a Grizzliesnél. Meglepetésként hiányzott Matisse Thybulle (bal csípőfájás) és Toumani Camara (betegség). Már kiesett Scoot Henderson (bal láb ficam), Malcolm Brogdon (jobb könyök íngyulladás) és Shaedon Sharpe (alhasi műtét).

Lényegében a nem elérhető játékosok kétségtelenül nagy favoritok lennének az egészséges Blazers elleni meccsen. Ez még lenyűgözőbbé teszi, hogy Portland milyen jól játszott a Timberwolves ellen.

KÖVETKEZÖ

A Blazers hat meccsre tér haza szerdán 19 órakor az Oklahoma City Thunder ellen (42-18).

— Aaron Fentress | | (Twitter), (Instagram), (Facebook)