Sport

A Rangers nem felel meg a Panthers ádáz kihívásának a veszteségben

#image_title
280views

Az NHL körüli konszenzus az, hogy a Panthers az a csapat, amelyet meg kell győzni keleten.

Ezt az elképzelést megerősítette, amikor a hétfő esti mérkőzésen mindössze két ponttal és egy győzelemmel lemaradt Rangers 4-2-re kikapott Floridától a Madison Square Gardenben egy kiélezett oda-vissza meccs után.

A vereség a kékingesek második volt zsinórban, és a második egy hónapban, amelyet etalon ellenfelekkel töltöttek. Toronto, és most Florida is megmutatta a Rangersnek, hogy mivel fognak megküzdeni a rájátszásban.

Az eredményjelző 2-2 volt az utolsó frame elején, amely végül az egyetlen teljesen öt az öt elleni játékidőben játszott szakasz volt.

A Florida az éjszaka folyamán néhány veszélyes gólhelyzetet összedobott, de a harmadik harmad 6:11-es állásáig egyik sem vezetett gólhoz.

Ryan Lomberg egy hosszú csuklólövést sodort el a Rangers kapusa, Igor Shesterkin mellett, ezzel visszaszerezte a vezetést a vendégek számára.

Shesterkin egészen addig a pontig stabil volt, és végül 26 védéssel végzett.

A meccset megnyerő lövés Jacob Trouba korcsolyáját súrolta, és úgy tűnt, hogy elkapta az orosz hálóőrt.

Ez a játék már az elejétől fogva rákapott. A találatok kemények voltak, és jöttek bőven.

Még Artemi Panarin is körbedobta a testét, és szerette volna befejezni az ellenőrzéseket.

Adam Fox az első harmadban ellenőrizte Matthew Tkachukot a táblák mentén, ami felkeltette Sam Bennett haragját, és Vincent Trochecket arra késztette, hogy ugorjon vissza. A korábbi Ranger Niko Mikkola csatlakozott ahhoz, hogy Foxot és Trochecket a Panthers kispadja ellen szorítsa, mielőtt Tkachukot végül a bokszba küldték durvításért.

A Rangers első erőjátékának utolsó másodperceiben Will Cuylle megtorpant egy kipattanót, így csapata 1-0-ra vezetett.

Speciális csapatok generálták az akció nagy részét az első két harmadban.

Sam Reinhart gólpárja egygólos előnyt jelentett a Panthersnek a második harmadban, 12:56-ra, amiből az első floridai erőjáték miatt következett be.

A Panthers támadója, Anton Lundell vért szívott Braden Schneidertől egy magas bottal, ami azonban négyperces erőjátékhoz vezetett a Rangers számára.

Chris Kreider ezután maradt egy kipattanónál egy Trocheck-lövésnél, majd a Panthers kapusa, Szergej Bobrovszkij mellett ütötte el a meccset.