Sport

a meccset és a gólokat

#image_title
418views

A Napoli 2-1-re legyőzte a Veronát a 2024. február 4-re, a Serie A 23. játéknapjára kiírt mérkőzésen. A Mazzarri által edzett csapat a döntőben Kvaratskhelia góljával szerezte meg a 3 pontot. A siker révén az olasz bajnok 35 pontra emelkedett a tabellán, míg a Verona továbbra is a 18. helyen áll.

A meccs

Mazzarri az 1. perctől Simeonénak ad teret, Kvaratskhelia és Politano, míg a középpályán Cajuste és Anguissa kezd Lobotkával együtt. Védekezésben Di Lorenzo, Rrhamani, Juan Jesus és Mario Rui, míg a kapuban Gollini a sor. A Maradona elleni meccsre Baroni Montipò-t választotta a posztok közé, míg a védősorban Tchatchoua, Dawidowicz, Coppola és Cabal. A középpályán Duda és Serdar, míg a támadó középpályán Suslov, Folorunsho és Lazovic áll Noslin mögött.

A Napoli jól kezdett a meccs elején, különösen a Kvaratskheliával, aki két remek gólhelyzetet alakított ki. A szöglet alakulását követő 7. percben Kvaratskhelia elugrik Cabal mellett, majd a földön köt ki a területen, de a játékvezető biztos, és új szögletet jelöl ki, amit a VAR-nak adott csekk is megerősített. A 10. percben ismét a grúz bal lábával bemelegíti Montipò kesztyűjét, aki szögletre hárítja. A második félidőben a meccs egy kicsit elveszítette az intenzitást, a Verona talált lehetőséget az ellentámadásra. A 45. percben Lazovic próbálkozik kintről. A 48. percben Mario Rui szögleténél Rrahmani áll ki és fejeli a labdát Simeone felé, aki jó helyzetből hozzáér.

A második félidő elején a Verona vállalkozó kedvűbbnek tűnt. Duda labdájánál a távoli kapufa felé, Anguissa érthetetlen módon átengedte, Coppola érkezik, és a lehető legjobban eltalálja menet közben, és a labdát a bal kapufa mellé helyezi. A 48. percben Gollini volt az, aki nemet mondott Lazovicnak. Verona 8-as száma a háromnegyedes területen talál teret, megközelíti a területet és jobb lábával a bal kapufa felé lő, de Gollini szögletre blokkolja. Nem sokkal ezután Cabal megpróbálja fejelni a szögletet, de csak a kapufát veszi el. A Napoli fokozta az intenzitását, és az 55. percben majdnem megszerezte a vezetést Montipò válaszával Simeonénak. Az 57. percben Folorunsho próbálkozik egy fej feletti rúgással, de a labda mellé ment. Nem sokkal ezután Kvaratskhelia újra próbálkozik a bal lábával, kis híján a célt elkerülve.

A Verona nem vonult vissza, és a 63. percben Szuszlov jól támadta a területet a labdával a lábánál, de pontatlan volt a következtetésben. A 72. percben Verona beadása: Szuszlov szabadrúgása a terület közepére, ahol Coppola elvágta Mazzocchit, és vállával kapura helyezi, 1-0-ra verve Gollinit a bal kapufa felé. A Napoli nem ér rá, Mazzarri behozza az összes újonnan érkezőt, és teljes erejével tölti. A 77. percben Mazzocchi került szembe a veronai kapussal, de a hátvéd rárúgott a magát feláldozó kapusra. Lindstrom érkezik a kipattanóra, és a terület széléről lőtte be, de Montipò kesztyűvel a sarokba emeli.

A Napoli nyomása szakadatlanná válik, és a 79. percben megérkezik az egyenlítés: Mazzocchi kezd balról, kiszolgálja Lindstromot a területen, aki kihagyja az ellenfelet, és adogat egy gólpasszt, amit Ngonge-nak csak a hálóba kell helyeznie, ami szintén kedvezett Dawidowicz elhárításának, így 1-1. Mazzarri csapata nem elégedett. A 83. percben a Napoli ellentámadásba lendült Kvaratskhelia vezetésével, aki középre tálalja Simeonét, de Cholito lövését blokkolja Montipò, majd megpróbál egy lövést, ami magasan a léc fölött köt ki. A 87. percben érkezik a Kvaratskhelia remeke: Mazzocchi visszaszerzi a labdát, és kiszolgálja a grúzt, aki a terület széléről jobblábas lövést ereszt el a jobb sarok felé, ahová Montipò nem tud nyúlni, így 2-1-es végeredmény.