Sport

A Dániától biztosan legyőzött Románia a női kézilabda vb-n. Mi a következő a Tricolore számára?

#image_title
365views

A sérült Cristina Neagu nélkül csak 20 percet lélegzett fel a válogatott. Sok kihagyással és 4 7 méterről kihagyott lövéssel, bizonytalan góllal a románok könnyű prédája volt a szabadjára engedett északiaknak.

Dánia ellen gólt szereztek: Diana Lixăndroiu (5), Crina Pintea, Lorena Ostase, Sonia Seraficeanu (3-3), Andreea Popa, Eliza Buceschi, Alexandra Dindiligan, Alexandra Badea (2-2), Alicia Gogârlă (1)

• December 9., 16:30: Románia – Japán
  • December 11., 19:00: Lengyelország – Románia.

A négy főcsoportból az első két csapat jut a „negyedbe”.

Az E csoport végső állása:

1. Dánia 6p (110-55)
  2. ROMÁNIA 4p (104-86)
  3. Szerbia 2p (79-78)
  4. Chile 0p (46-120)

Ma játszott a Szerbia – Chile is (30-16).

ROMÁNIA – DÁNIA 23-39

FRISSÍTÉS 22.55-kor. Döntő meccs, 23-39.

Lorena Ostase ismét kimaradt a forgáspontból.

Dániától döntően legyőzött Románia a női kézilabda vb-n. Mi lesz a trikolorok sora?
Lorena Ostase

Min. 49: Jorgensen sikere után 14 góllal, a maximális különbséggel (18-33) vezetnek a vendéglátók.

Min. 46: 17-29: végül Alexandra Badea szerez gólt, szélről.

A harmadik 7 métert Althea Reinhardt védi, Alicia Gogârlă kihagyja.

Min. 42: 16-28, gól Andreea Popă, boltozat Sandra Toft kapus felett.

Min. 37: 13-25, Diana Lixăndroiu, 7 méterről.

Min. 32: Gogârla gólja, 11-21.

Alicia Gogârlă 7 méterről kihagyott egy dobást (a második, Eliza Buceschi után).

FRISSÍTÉS 22.19-kor: elkezdődött a második rész.

A trikolór védelem fölött repülök
  • 19 jó perc után összeestek a románok, és 30 perc után 11 góllal vezetnek.

FRISSÍTÉS 22.05-kor: 10-21 a félidőben, mindössze egy gólt szereztek lányaink az első félidő utolsó 11 percében!

Min. 26: 10-15, Diana Lixăndroiu szerez gólt, 7 percnyi „szárazság” után.

Min. 24: az északiak 5 góllal szakítottak (9-14).

Min. 19, 9-11: Pintea betalál és begyűjtjük a különbséget.

Min. 19: Cristina Laslo kiesik, kettős alsóbbrendűség 50 másodpercig.

Min. 18: 8-10, miután Diana Ciucă bezárta a kaput, alsóbbrendű helyzetben, Daria Bucure kiesése után.

Min. 12: 7-7, gól Crina Pintea, számszerű fölényben.

Min. 11: 5-6, Buceschi, 7 méterről lövésből.

Min. 8: 4-5, Seraficeanu új gólja, beszivárgott az északiak félkörébe.

Min. 5: 2-4, Sonia Seraficeanu szélső gólt szerzett.

Min. 5: Florentin Pera edző időkérést kér, 1-4. A trikolorok csak egyszer szereztek gólt.

A Jyske Bank Boxenben zajló mérkőzést 12 500 néző követi.

FRISSÍTÉS 21.30-kor. Romániában volt a kezdőrúgás. Eliza Buceschi nyitotta meg a gólt.

***

A CM-en az első két meccsen Florentin Pera tanítványai ill

Románia mindeddig nem számíthatott a sztár szolgálataira. Ezen az estén a válogatott sztárja is hiányzik.

„Ez az utolsó világbajnokság! Nagy erőfeszítéseket teszek, és játszani akarok! Jobban érzem magam, minden nap jobban érzem magam. Egyelőre nem tudom pontosan, mi a helyzetem. Minden nap igyekszem többet tenni. Legalább egy teljes edzésre van szükségem a csapattal, hogy beléphessek a játékba” – jelentette ki Neagu egy interjúban Fanatik.

Az utolsó győzelem az északiak ellen, 7 éve

A két válogatott legutóbbi találkozójára a 2022-es Európa-bajnokság selejtezőiben került sor, 2022-ben mindkét meccsen a dánok diadalmaskodtak, 32-27 és 35-28 arányban.

Világbajnokságon a két reprezentatív csapat 2015 óta nem találkozott egymással, akkor a „trikolorok” hosszabbítás után 31-30-ra nyertek, ezzel megszerezték a bronzot.

Románia legutóbbi győzelme Dánia felett 2016-ra nyúlik vissza, az olimpia előtti tornáról, amelyet akkor 32-25-re nyert meg.

A főcsoportban, a női kézilabda VB következő szakaszában, amelyen már kijutott, Románia 3 mérkőzést játszik, az F csoport (Németország, Lengyelország és Japán) csapatai ellen.

A csapatok az eddig összegyűjtött pontokkal kerülnek a főcsoportba a többi kvalifikált csapat előtt. A trikolorok esetében a Szerbiával és Dániával szerzett pontok, jelenleg kettő.