A bliccelő Jalen Brunson a Knicks ellenfél védelmének mintája lehet

A Lakers nem engedte, hogy Jalen Brunson legyőzze őket.

Egy ilyen stratégia téma lehet, ha a Knicks sérülésproblémái folytatódnak.

A hiányzások lényegében Brunsonra és a kispadra szűkítették a Knicks csapatát.

Elment Julius Randle, OG Anunoby, Quentin Grimes és Mitchell Robinson, LeBron James és barátai ellen.

Brunson körül a kezdő és záró csoportban Donte DiVincenzo, Josh Hart, Precious Achiuwa és Isaiah Hartenstein volt.

A Lakers, különösen a negyedik negyedben, úgy döntött, hogy az élükön támadja a Knicks csapatát.

A hosszú Taurean Prince gyakran felkapta Brunsont, amikor áthaladt a pálya közepén, és egy második védő villogott.

Brunson jól kezelte a nyomást egy olyan meccsen, amelyen csak három ziccer volt, és gyakran passzolt ki a duplacsapatból, de csapattársai nem tudták elég gyakran kihasználni a Lakers védelmét, amely aztán összeomlott.

Hart különösen bizonytalannak tűnt a negyedik meccsen, amikor a Knicks közel hét percig gól nélkül maradt, mindössze 31,8 százalékot lőtt, és 14 ponttal múlták felül, így a győzelem vereségbe fordult.

„Jól voltunk” – mondta Brunson a negyedik negyed dupla csapatairól. „Játékban voltunk, játékokat játszottunk, lövéseket hiányoltunk. Bízom a csapattársaimban ezekben a helyzetekben.

„Örülök annak, amit tettünk. Nyilvánvalóan jobbak lehetünk azzal, amit csinálunk, de elégedett vagyok azzal, amit tettünk.”

Talán a negyedik negyed kiugró volt, a sérülések összeroppanásának eredménye, amelyek nagyjából egy időben történtek.

Lehet, hogy a sérülések a Lakers egyedi képességeivel kombinálva – nem minden csapatban lesz Anthony Davis, hogy elbátortalanítsák a versenyzőket – összeesküdtek, hogy egyszeri problémát szüljenek.

De ha a Knicks továbbra is messze felülmúlja a játékot, lehetséges, hogy más csapatok is felveszik a tervezetet arról, hogyan lehet megvédeni a Knicks ezen verzióját.

Randle, Anunoby, Grimes és Robinson mind kiestek a keddi, a Grizzlies elleni Garden-mérkőzésről.

Nagyobb mellékszereplők nélkül Brunsont – aki a villámcsapások ellenére közel 45 perc alatt 36 pontot szerzett a Lakers ellen – valószínűleg ismét felkérik majd a támadások javarészére.

És nagyon valószínű, hogy ha igen, a Grizzlies megpróbálná kikényszeríteni a labdát Brunson kezéből.

Gyakorlatilag mindenki megmártózott, akinek a kezében volt a labda Randle lezuhanása óta.

A Knicks négy meccset játszott azóta, hogy az All-Star csatár kimozdította a vállát, és valahogy hármat megnyert.

Ennek ellenére 44,6 százalékot lőttek ki a mezőnyből, amely hétfőn az NBA ötödik legrosszabb helyeként lépett pályára, és 29,9 százalékot mélyről, ami a harmadik legrosszabb.

Hart mélyről – 30,2 százalékig – folytatott küzdelmei számítottak. Ugyanúgy, hogy hiányzik a második egység lövés készítője, űr, amióta Immanuel Quickleyt Torontóba küldték.

A Knicks túlságosan függött Brunsontól, akinek túl gyakran kellett elhalasztania, és egyszerűen nem kapott ugyanolyan minőségű lövést.

Mielőtt Randle lebukott január 27-én, Brunson karrierje legjobbja, 42,6 százalékát lőtte 3 pontos távolságból.

Az azóta eltelt négy meccsen – mindezt Randle és Anunoby nélkül, az elmúlt kettőt pedig Grimes nélkül – Brunson 6 a 24 ellenében (25 százalék) ment el mélyről, talán egyszerű regresszió, vagy talán annak eredményeként, hogy Brunson védekezett, aki már nem. volt egy társsztár a vállig a terhelés egy részét.

Szombaton a Knicks azt állította, hogy ott voltak a lövések; egyszerűen nem estek.

A minta mérete még mindig kicsi, de a rendelkezésre álló számok azt sugallják, hogy a Knicks támadása – Brunsontól kezdve – fájt, mivel a csapat több kiemelkedő játékosa is fájt.

„[The Lakers] próbálták kiszedni a labdát [Brunson’s] a kezek, és néha ez hibás” – mondta Tom Thibodeau edző. „Tehát menj keményen a táblához, próbálj meg egy második lövést, és fejezd be a második lövést. Szóval tetszettek a lövéseink, és volt néhány védekezési hibánk a negyedikben, amit ki tudunk javítani, de összességében úgy gondolom, hogy jól játszottunk.”