Sport

Jégkorong | A HIFK bebiztosította helyét a negyeddöntőben, Ville Peltonen megkönnyebbült

#image_title
268views

HIFK A férfi jégkorongliga szezonbeli hatodik HPK-találkozóján már hatodik győzelmét aratta a Hämeenlinna felett.

A rájátszás esélyeit elvesztő HPK szívósan kitartott, de a hazaiak kínnal küzdöttek a 4–1-es győzelemért.

Az eredmény biztosította a HIFK-nak a legjobb hatba, azaz a negyeddöntőbe jutást.

„Nagyon fontos pontok, nem volt könnyű meccs. Aleksanteri Kaskimäki és Antti Pihlström a gólok nagyon fontosak voltak” – mondta a HIFK vezetőedzője Ville Peltonen 2–0-s szökésre utalt.

Első számú csatára és kapitánya nélkül Jori Lehterää a játszó HIFK játéka a sorváltás ellenére is gyorsan felzárkózott.

Két csel segítségével és egy pontos csuklólövés segítségével a hazaiak gyorsan meglepték a klub kapusát, Sami Rajamäkit, és 2–0-ra vezettek.

A nyitó szett vége felé szűkült a vendégcsapat, de a 39. percben a hazaiak 3-1-es gólja erősen jelezte a pontok irányát.

HIFK pénteken hazai pályán a TPS-vel, szombaton a Sportin Vaasával, az alapszakasz végén pedig a KalPa-val mérkőzik meg kedden Helsinkiben.

A HIFK a siker függvényében a 3–6. helyre kerül az alapszakaszban. Az elődöntőbe jutás biztos, a sárgarépa a harmadik-negyedik hely, ami hazai előnyt ad.

„Minden meccset meg fogunk nyerni. Ez biztosította, hogy részt vehessünk a hazai előnyért folytatott küzdelemben – ez a célunk” – mondta Pihlström a HIFK-s.

CooCoo vereséget szenvedett szerdán, amikor idegenben 2-3-ra kikapott a KalPa-tól. Győzelmével a KalPa bebiztosította a hazai előnyt a rájátszás első körében.

A rájátszás nyitókörében az alapszakasz 7–10. helyén álló csapatok találkoznak. A két páros győztese végül bejut a negyeddöntőbe.

Nehéz volt a vereség Kouvolának, hiszen a csapatnak még keményen meg kell küzdenie a legjobb tízbe kerülésért.

KooKoo a nyitó szett után 2-0-ra vezette a meccset, de a KalPa mellé emelkedett és végül passzolt.

A hazaiak hőse ezúttal is a csatár volt Kantner Mátyás. A február hónap játékosának választott Kantner szerdán két találatig jutott.

Február folyamán Kantner 11 meccsén vad erőpontokat szerzett: 9+8. Ezek közül nem kevesebb, mint öt mérkőzésen ő szerezte a győztes gólt.

„Kantnernek pillanatnyilag forró ütője van. Most etessünk, ha kiszáradt a puskapor” – jelentette ki a KalPa vezetőedzője Petri Karjalainen a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

Kiegyenlített a küzdelem az utolsó rájátszásba kerülésért, hiszen a 9–11. helyen álló Sport, KooKoo és TPS 79, Ässät pedig egy ponttal van lemaradva.

A Sportnak és a TPS-nek három alapszakasz-mérkőzése, a KooKoo-nak és az Ässi-nek pedig két meccse van hátra.

Jukurs ehelyett továbbra is az alapszakasz harmadik helyéért küzd, miután Mikkeliben 4–1-re legyőzte a vendég Ässät.

A pori vendégek számára a vereség azt jelentette, hogy egy ponttal a rájátszás legalacsonyabb vonala alatt maradtak, így az Ässät két kötelező győzelem pozíciójában van, amikor szombaton a JYP-t fogadja, és amikor kedden az utolsó fordulóban Vaasába utazik, hogy legyőzze a Sportot. .

„Volt egy sötét pillanat a második szakasz elején. Nincs más lehetőség, mint mindent eltalálni a hátralévő meccseken” – ismerte el a védő, aki alulerős lövéssel szerezte Ässie egyetlen gólját. Aleksi Matinmikko.

Az Ouluban nevelkedett Matinmikko szerdán töltötte be a 24. életévét, de a gól miatt ünnepelhette születésnapját. Az idény összes meccsét végigjátszó Matinmikko remekül eltalálta magát ebben a szezonban, pedig az előző szezonban már a második legmagasabb bajnokság plusz-mínusz (+34) győztese volt Kiekko-Espooban.

Az ász 5+18 erőponttal és plusz-mínusz mutatóval (+9) rendelkezik, ami a mínuszos gólkülönbségű csapathoz képest saját osztályú.

„Egy vereség után nincs értelme a saját szezonodra gondolni. A szülinapi tortát az öltözőbe kellene vinni, de azt hiszem, hogy csak a legfontosabb meccs után fogok időben elintézni” – ismerte el Matinmikko.