Sport

A Grizzlies elleni kiesés után a Nets tovább esik a bejutási helyéről

#image_title
284views

Egy olyan meccsen, amelyet a Netsnek feltétlenül meg kellett tennie, kikaptak, kikaptak és kiharcoltak.

A Nets kapott először ütést, és soha nem ütötték vissza, így 106-102-re veszített a Memphistől a Barclays Center 15 847 fős közönsége előtt.

Lehet, hogy a Grizzliest megtizedelték, de a Nets volt az, amelyik vereséget szenvedett, saját ambivalenciájuk miatt.

„Amikor harcba keveredtünk, nem hintáztunk tovább. És ha nem hintázol tovább, akkor kikapsz, és minket is kiütöttek. Kezdve velem, az edzői stábbal, a játékosokkal” – mondta Kevin Ollie ideiglenes vezetőedző. – Abbahagytuk a hintázást, és nem tehetjük meg. Nem vagyunk elég tehetségesek ahhoz.”

A Nets (24-37) feladta az Atlanta elleni egymást követő győzelmének lendületét, és 2 és fél meccsel kiesett az utolsó keleti bejutási helyről. Kedden a 76ers-t fogadják, míg a Hawks az East River túloldalán játszik a Gardenben.

Igen, azt mondhatják, hogy egyszerűen elveszítették a 9-0-s meccset, a negyedik negyedben a Grizzlies döntetlent és hátat tört. De hazudnának maguknak.

A Nets úgy veszítette el, hogy 17/30-ra ment a szabálytalanság vonalánál.

Elvesztették, amikor többször is elveszítették Luke Kennardot a határon.

És legfőképpen úgy veszítették el, hogy 51-33 arányban az üvegre verték egy csapat héját.

„Az erőfeszítésünk nem volt elég jó a győzelemhez, és minden meccs kerül” – mondta Ollie.

„Nem fizettünk eleget a győzelemért. Ez vonatkozik az edzőkre, mindenkire. Meg kell fizetni a költségeket a győzelemért. Ez az erőfeszítés, ez az energia, ez az együttjátszás, az ütés, ez az összes apró dolog. És hagyjuk, hogy a lehetőségek kicsúszjanak az ujjaink között.”

Vagy hagyd, hogy a Grizzlies megverjék és elvigyék őket.

A Memphis (21-41) öt zsinórban veszített, és sérülés miatt Ja Morant, Desmond Bane, Marcus Smart és Jaren Jackson Jr. nélkül maradt. A Grizzliesnek mindössze kilenc aktív játékosa volt.

Kiderült, hogy ez elég volt ahhoz, hogy a Nets megsemmisítő vereséget szenvedjen.

„Minden meccset meg kell nyernünk, különösen az ilyen meccseket. Nagyon sok srác hiányzik belőlük, úgyhogy ez a veszteség biztosan csípni fog. De le kell öblítenünk és fel kell készülnünk [Tuesday]– mondta Nic Claxton, aki 21 pontig és hat lepattanóig jutott, de kritikus technikai hibával értékelték, ami miatt a Nets egyetlen igazi futamát ölte meg az éjszakában.

Mikal Bridges mindössze 14 pontot szerzett a 4 a 14 elleni lövések során.

„Ők csak keményebben játszottak, mint mi. Sokkal felülmúltak minket. sokat veszek [blame] mindkét végén… csak bokszol, nem kap lepattanót. Szóval nehéz” – mondta Bridges. „Ez csak rossz számomra, és [I] sok felelősséget vállalni [it]. Egyszerűen szívás. De fel kell készülni rá [the 76ers].”

Hagyták, hogy Kennard – az egyetlen játékos, akihez feltétlenül ragaszkodniuk kellett – 25 pontot szerezzen a 9-ből 6-nál mélyről, túl sok ilyen pillantást vet fel.

Az ő 3-mal 71-63-ra alulmaradtak, míg a harmadikban 5:53 maradt.

Még 75-68 volt, mire összefűztek néhány megállót. Kilenc válasz nélkül futottak le, Claxton dunkjával 77-75-re vezettek 2:22-vel a harmadik meccs előtt.

De Claxton felvette ezt a meggondolatlan technikát, lehúzták, és egy 5-0-s minifutást adott a Memphisnek a negyed zárásaként.

A Nets visszakapaszkodott, még 88-nál is elhúzott, amikor Cam Johnson 3-ast fúrt 8:41-el. De soha nem lépték túl a púpot, és azonnal hagyták, hogy egy 6-0-s futam végleg lemaradjon.

Kennard középtávú ugrója 94-88-ra végzett. Az óra 4:43-at mutatott, de a játéknak vége volt. Az ő 3-a 99-90-re növelte, a Nets késői 10-4-es futása alulmaradt.

Dennis Schroder (13 pont, kilenc gólpassz) szabaddobást lőtt, így háromon belülre került a Nets.

Miután Bridgest 7 másodperccel a hátralévő idővel szabálytalankodott, miközben 105-100-ra próbálkozott 3-mal, az első kettőt elsüllyesztette, a harmadikat pedig szándékosan kihagyta. Ám egy sávsértés miatt Memphis megszerezte a labdát, Kennard pedig jegelte a vonalnál.

„A játék akkor fizet, ha nem vagy bezárva” – mondta Johnson. – Rajtunk múlik: sokkal jobbnak kell lennünk.