Sport

Napoli-Juve 2-1, Allegri mégis kikapott: eredmény, gólok és helyezés

#image_title
304views

A Napoli ma 2-1-re legyőzte a Juventust a 2023–2024-es Serie A 27. játéknapjának mérkőzésén. Az olasz bajnok a 42. percben szerzett Kvaratskhelia góljával szerzett vezetést. A Juve Chiesa góljával válaszol a 81. percben. A házigazdák a 88. percben Osimhen kihagyott tizenegyesét követően Raspadori góljával 2-1-re zárták a döntőt. A győzelem révén az Azzurri 43 pontra, a hetedik helyre emelkedett. A Juve továbbra is 57 pontnál áll, a második helyen, -12 ponttal az éllovas Inter mögött, és mindössze egy ponttal a Milan előtt.

A meccs

Nagyon élénk meccs a Maradonában, az első percektől nagy iramban, és mindkét csapat gólszerzési szándékkal. Az első lehetőség a 10. percben adódott a Juventusnak, Chiesa ellopja Oliverától a labdát, és elmegy a jobb oldalon, Vlahovic a távoli kapufára ível, aki eltalálja a fejet, éppen a kapufát érintve. A Juve ismét veszélyes volt a 21. percben, Miretti adogatta Iling Juniort, aki a szélről végzett, és egy figyelmes Meret talált be. A Napoli a 24. percben válaszol: Traorè ziccerbe lő a lövést, de próbálkozása gólpassz lesz Di Lorenzo számára, aki zavartalanul lő jó helyzetből, de a magasba küldi.

Nem sokkal ezután Politano szabadrúgást végez, de Szczesny óvatos. Egymást követik az akciók egyik elől a másikba, és a 34. percben nagyon közel állnak a bianconeriek a gólhoz: egy átlövő labdát Vlahovic szerez, aki szoros szögből verte meg Meret alatta finom érintéssel, de csak a kapufát találja el. Kvaratshelia szerez vezetést, és a 37. percben ellentámadásba lendül és átlósan fejezi be, ismét készen találva Szczesnyt.

A Napoli kitartott, és a 38. percben Olivera halk fejese érkezett Di Lorenzo labdájából, amely Szczesny fölé ment, de Alex Sandro blokkolta, mielőtt a kapuba került volna. A gól a levegőben van, és a 42. percben megérkezik: Di Lorenzo újabb átadása, Bremer fejel el, de Kvaratskhelia lába elé, aki Cambiaso kis kitérésével lőtte el Szczesny mellett a közeli kaput.

Allegri csapata egyből visszaállhat a meccsbe, de a 45. percben Vlahovic szenzációs hibát követ el: nagyon nagy nyomást gyakorol Rugani, aki ellopja Traorétól a labdát, és továbbítja a szerbnek, aki bal lábával egyedül küldi magasra.

A fináléban minden megtörténik

A második félidő elején a Juve azonnal megpróbált egyenlíteni. Az 53. percben Cambiaso kap a jobb oldalon, de nagyon magasra lő. Vlahovic ezután újra próbálkozik a 61. percben, de két szakaszban blokkolja Meret. Allegri megváltoztatja csapata bőrét, és 4-3-3-ra vált Chiesa, Vlahovic és Yildiz előtt. A 81. percben Chiesa tökéletes labdájával egyenlített a Bianconeri, így 1-1 lett. Úgy tűnik, sikerült, de a 88. percben a Napoli ismét megszerezte a vezetést. A házigazdák büntetést kaptak, a VAR figyelmeztetésével Nonge Osimhen bokáján ütése miatt.

A nigériai kimegy a helyszínre, de rosszul lő, a Juventus kapusa pedig hárít, Raspadori rápattan a labdára és a felső sarok alá küldi a 2-1-re. Utolsó ostrom a Juve részéről, aki a 92. percben felfalja az egyenlítő gólt: egy szögletet követően Yildiz végez a kapu felé, a labda Rugani lábánál kötött ki, aki magasan a léc fölé küldi a területen belülről. Nincs több idő, és a Juve újabb leállásra kényszerül, a Napoli pedig ismét kezd hinni a Bajnokok Ligája helyében.