Sport

Jégkorong | A HIFK Kärppie kárára meghosszabbította győzelmi sorozatát

#image_title
281views

Eladva Péntek este a HIFK és a tabellán a hatodik és negyedik helyen álló Kärpät találkozott egymással a Helsinki Jégcsarnokban. A három sorozatpontot Helsinkinek hagyta 3–1 (2–0, 1–0, 0–1) gólokkal. A HIFK győzelme zsinórban a harmadik volt.

A Nordis közönsége már a nyitópercekben fizikai küzdelemnek lehetett tanúja, ahol mindkét csapat a végére lökte Taklaust. A kapusok is, a HIFK-tól Roope Taponen és Kärppien Niclas Westerholm már az elején jó védésekre tudtak nyújtani.

7:37-nél a hazaiak szereztek először gólt Eetu Koivistoinen csuklólövést adott le Westerholm uszonyára egy kettő az egy elleni támadás végén. Koivistoinen 18. gólja volt a szezonban Julius Nättinen és Trent Bourque.

A Kärpät fölényből próbálhatott egyenlíteni Iiro Pakarinen kapott a kétperces korong bezárásából. Igazi élmezőnyt építettek az ouluiak, de a HIFK kapusa, Taponen tripla védése megőrizte a hazaiakat.

HIFK 16:46-ra 2–0-ra vezetett Kasper Kotkansalon egy csuklólövés a kék vonalról találta el a kaput. A Kärppie kapusa, Westerholm a gól után erőteljesen intett a játékvezetők és a kispadra, végül a Kärppie vezetőedzője Ville Mäntymaa kikezdte a gólt. A kihívás azonban nem a kívánt eredményt hozta az oului játékosoknak, hanem kétperces büntetést kaptak a játék elhalasztásáért.

A második harmadban ismét Kärpät alakíthatott ki néhány gólhelyzetet, de Taponen védései és a HIFK védekezése miatt nem kerültek fel a vendégek az eredményjelzőre.

Ehelyett a hazaiak már a szett utolsó percében 3–0-ra vezettek. Egy hosszú támadás végén védőbe került a korong Niko Seppälänekaki Westerholm pajzsos oldaláról a hálóba lőtte a korongot. Antti Pihlström és Trent Bourque mindketten a második gólpasszukat jegyezték az éjszakában. A Pihlström mellett a 2-0-s gólt is kezdő Seppäläé volt az este második erőpontja.

A harmadik a köteg végén a HIFK-é Jori Lehterä verekedésért büntették meg. A piros mezesek aranysisakja nem elégedett meg az ítélettel, és a dudaszó után tiltakozásul az üres kapufába lőtte a korongot. Lehterä estéje így magatartási büntetéssel ért véget, a Kärpät pedig az ebből adódó fölénynek köszönhetően 3-1-es szűk győzelmet aratott. A gólt megválaszolták Ville Koivunen.

A HIFK és a Kärpät már szombaton találkozik egymással Ouluban, ahová mindkét csapat péntek este repül.