Sport

A Trail Blazers javított a vasárnapi kudarcon, még mindig a Miami Heat ellen esik

#image_title
301views

A Charlotte Hornets elleni vereség során a vasárnapi lövöldözési kudarc lapozására és a Miami Heat elleni kedd este sokkal jobb teljesítményre.

A Blazers négy hárompontos lövést lőtt az első negyed első kilenc percében a Heat ellen, és 10 pontos előnyt épített ki a félidőben.

Aztán a harmadik negyedben, miután Deandre Ayton kificamodott jobb kezével elhagyta a meccset, a fölényes Heat növelte a nyomást, átvette a vezetést, és végül a negyedik negyedben elhúzott, és 106-96-ra nyert.

Ayton, aki a szezon legjobb meccseit futja, 12 pontot és 10 lepattanót szerzett az első félidőben, mielőtt jobb keze ficamával távozott. A sérülés akkor történt, amikor a második negyedben kosárba hajtott, és miután a sávban érintkezett Kevin Love Miami támadóval, végül hanyatt esett.

Ayton jobb kezét a teste mögé tette, hogy felkészüljön az esésre, és végül a kezére szállt. Ayton nem tért vissza a második félidőre.

Chauncey Billups edző szerint a röntgenfelvételek negatívak voltak, de Ayton nagyon sokat szenvedett, és további vizsgálatokat terveztek. A hiánya pedig negatív hatással volt a Blazers támadására.

– Hogyan fogadod ezt be? – mondta Billups.

Anfernee Simons és Jerami Grant, akik 14-ből 1-et értek el hármasban a Hornets ellen, jobban játszottak a Heat ellen.

Simons 26 pontot szerzett, de az éjszaka 26-ból csak 10-et lőtt. Grant 24 pontot és hat gólpasszt jegyzett. 15-ből 7-et lőtt. 16 hármasból 7-et alkottak.

„Nyilvánvalóan sokkal jobban lőttük a labdát ma este” – mondta Billups. „Az áramlásunk sokkal jobb volt. És ez egy pokoli csapat ott.”

Teljesítményük nem volt elég ahhoz, hogy megakadályozzák a második félidőben bekövetkezett kicsúszást anélkül, hogy Ayton, aki 9-ből 6-ra ment ki a pályáról, nem hagyta el a játékot. A második félidőt a Heat nyerte 60-40-re.

A Portland Trail Blazers centere, Deandre Ayton, jobbra, a Miami Heat centere, Bam Adebayo fölé billenti a labdát egy NBA kosárlabda-mérkőzés első félidejében Portlandben, Ore., kedd, 2024. február 27. (AP Photo/Craig Mitchelldyer) APAP

A Blazers, amely az első félidőben 45,5%-kal lőtt, miközben 19 hármasból 9-et lőtt, a második félidőben mindössze 35,7%-ot lőtt, és 12 hármasból 1-et lőtt.

„A második félidőben jöttek ki, és valahogy felkapták a fizikai képességüket” – mondta Billups.

Jimmy Butler vezette a Heat csapatát 22 ponttal 7/12 lövésből és kilenc gólpasszal. Terry Rozier 19 pontot szerzett.

A Heat 52,9%-ot lőtt, és 26 hárompontos lövésből 14-et talált el (53,8%).

MIT JELENT

A Blazers (15-42) sorozatban kilencedik meccsét veszítette el. Ez a leghosszabb vereség sorozatuk a szezonban. A Keleti Konferenciában hatodik Heat (33-25) zsinórban ötöt nyert, az utolsó 11-ből pedig kilencet.

SCOOT HENDERSON FRISSÍTÉS

A Trail Blazers edzője, Chauncey Billups elmondta, hogy Scoot Henderson, aki péntek óta feszültséggel küzd, nem sokat fejlődött, és a csapat közelgő három meccses utazásának nagy részét, ha nem az egészet kihagyhatja.

KÖVETKEZÖ

A Blazers egy hárommeccses kirándulást kezd pénteken 17 órakor a Memphis Grizzliesben (20-38), majd szombaton 17 órakor szintén a Grizzliesben.

— Aaron Fentress | | (Twitter), (Instagram), (Facebook)