Sport

A bukaresti birkózó Európa-bajnokságon 5 érem a Trikolorokért, amelyek között kontinensbajnoki cím. Lányok, a hatalomhoz!

#image_title
329views

Románia 30 sportolóval vett részt a bukaresti Európa-bajnokságon, stílusonként 10-en. A „Tricolori” február 17-én, szombaton összesen 5 éremmel zárta a versenyt.

Az aranyérmet, a kontinensbajnoki címet Andreea Beatrice Ana (23 éves, kategória 55 kilogramm) kapta.

• A korábbi U23-as Európa-bajnok és U23-as világbajnok Andreea sorozatban harmadik felnőtt Európa-bajnoki címét szerezte meg, miután a döntőben döntő győzelmet aratott (11-0) Mariana Drăguțan (Moldovai Köztársaság) ellen.

andrea-1Fénykép ikonraLÁT KÉPTÁR FényképKÉP 1/4

A román küldöttség két ezüstérmet vett számításba, Katerina Zelenih (kategória 65 kg.) és Alexandra Anghel (kategória 72 kg.).

• A 26 éves Alexandra Anghel a regnáló bajnok, akit a török ​​Nesrin Baș, kettős U23-as világbajnok és regnáló U23-as Európa-bajnok győzött le.

angyal-1Fénykép ikonraLÁT KÉPTÁR FényképKÉP 1/5

• Az ukrán származású, 23 éves Katerina Zelenih az állampolgárság megszerzése után első nagy versenyén ezüstérmet szerzett, miután a döntőben az ukrán Irina Koliadenkótól verte meg.

zöld-1Fénykép ikonraLÁT KÉPTÁR FényképKÉP 1/6

A fiúk két bronzérmet is szereztek, Denis Florin Mihai (21 éves, 55 kg-os kategória) és Răzvan Arnăut (25 éves, 60 kg-os kategória) révén, mindketten görög-római versenyszámban.

• A kategória világranglistáján 4., a tavalyi Eb-n bronzérmes Mihai a bronzmérkőzésben a világelső grúz Nugzari Țurțumia ellen győzött, egy 9-0-s küzdelem után.

denis-mihai-1Fénykép ikonraLÁT KÉPTÁR FényképKÉP 1/3

• A 2021-ben Eb-bronzérmes Arnăut a litván Justas Petraviciust győzte le az éremmérkőzésen.

arnaut-2Fénykép ikonraLÁT KÉPTÁR FényképKÉP 1/5

Tavaly a román sportolóknak sikerült. 43 év után először. két aranyérmet nyerni ugyanazon az Európa-bajnokságon. A zágrábi CE-n Románia 5 érmet szerzett, ebből két aranyat Andreea Ana (55 kg) és Alexandra Anghel (72 kg) szerzett, három bronzot pedig Cătălina Axente (76 kg), Incze Kriszta ( 65 kg.), és Denis Mihai (55 kg., görög-római).