Sport

„Tölgyek”, A Földre. Románia megelőzte Portugáliát a 2024-es rögbi Európa-bajnokságon

#image_title
319views

A körülbelül 50 percig jól játszó Oaks ezután számos hibát vétett, amit a 2023-as világbajnokság leleplezője, Portugália megbírságolt.

A luzitánok megnövekedett gyorsaságról és taktikai intelligenciáról tettek tanúbizonyságot, hiszen a szerény debütálás ellenére Belgiumban vereséggel megnyerték a csoportot.

A románok a második félidőben közelebb kerültek az ellenfélhez, esszé Taylor Gontineac (44. perc), Conache gólra váltott, így kiegyenlített 17-20-at mutatott a tabellán.

A David Gerrard, korábbi portugál tréner által edzett csapat a végén teljesen feladta, és „Os lobos”-nak is sikerült esszét készítenie, kettőt váltottak.

Románia első meccsén 20-8-ra verte Lengyelországot (idegenben), Belgiumot pedig 33-18-ra (haza). Ehelyett Portugália idegenben kikapott Belgiumtól (6-10), és legyőzte Lengyelországot (54-7).

Az elődöntőben (március 2-3.) Románia az A-csoportot győztes Grúziával játszik idegenben, míg a B-csoportot vezető Portugália Spanyolország válaszát kapja, hazai pályán.

4173626899175916164414792037467817435233966n-1Fénykép ikonraLÁT KÉPTÁR FényképKÉP 1/5