Sport

Figyelsz, Sarina Wiegman? Győztesek és vesztesek, ahogy Jess Park hihetetlenül alátámasztja a Lionesses helyet, amikor a Man City a WSL bajnoki versenyét döntő jelentőségű Chelsea-győzelemmel lerobbantotta.

#image_title
315views

Emma Hayes csapata létfontosságú pontokat bukott el, mivel fő riválisa a WSL tabella élén végzett velük.

A Manchester City lefújta a női szuperliga bajnoki címért folyó küzdelmét, péntek este Kingsmeadowban 1-0-ra legyőzte a Chelsea-t, így a pontok és a gólkülönbség tekintetében egy szintre került a kékekkel a csúcson, karcsú előnyük pedig csak most áll a tabella élén. a szerzett gólokról.

Már csak 14 perc telt el, amikor Khadija ‘Bunny’ Shaw megtörte a holtpontot, Jess Park elrabolta Erin Cuthbert labdáját a középpályán, majd becsúsztatta csapattársát a Chelsea védelme mögé, hogy hűvösen legyőzze a rohanó Hannah Hamptont. Ha az angolok kapusa percekkel később nem hárított volna remekül, 2-0 lett volna az állás, Park és Shaw ismét csodálatosan összekapaszkodik.

A Chelsea azonban bántja, hogy nem volt lehetősége 12 yardról egyenlíteni. Mayra Ramirez elszáguldott Alex Greenwood mellett, és benyitott a tizenhatosba, de a védő lebuktatta őt egy egyértelműnek tűnő büntető miatt. A játékvezetőt azonban nem érdekelte, a földönfutó kolumbiai hitetlenségére.

Fran Kirby a szünet előtt közel járt az egyenlítéshez, de Khiara Keating lövését a kapufa körül billentette, és a tinédzser lövés volt az, aki a második félidőben messze volt az elfoglaltabb kettő közül. Amikor Kirby lábára pattant egy labdára, és kivédte Jelena Cankovic ütését, megkönnyebbülést fog érezni, amikor látta, hogy Cuthbert lövése elszáll a célponttól, amikor az a felső sarokba került.

Az utolsó 25 percben biztos volt, hogy a Chelsea szerez gólt. Ahogy a City egyre hátrébb esett, és egyre többet küzdött a kijutásért, elkerülhetetlennek tűnt az egyenlítés. Gareth Taylor csapata azonban szilárdan kitartott, és hatalmas lépést tett afelé, hogy a City megszerezze az első WSL-címet nyolc évre.

CÉL lebontja Kingsmeadow győzteseit és veszteseit…