Sport

Verona-Juve 2-2, ismét Allegri flop: gólok, eredmény és helyezés

#image_title
316views

A Juventus 2-2-es döntetlent játszott Veronában a 2023-2024-es Serie A 25. játéknapjának mai, február 17-i mérkőzésén. Az Allegri edzette, 4 meccs óta nyerő csapat nem jön ki a válságból, és a scudettótól való búcsút követően a második hely elvesztését is kockáztatja. A Juve 54 ponttal rendelkezik, ami -9 ponttal van lemaradva az éllovas Intertől, akinek még hátravan a meccse, és megelőzheti a Milan, amely jelenleg a harmadik az 52 ponton. A 20 ponttal utolsótól harmadik Verona elszalasztja a lehetőséget, hogy kijusson a kiesőzónából.

A meccs

A Juvénak a 7. percben van az első lehetősége, amikor Kostic kiszolgálja Yldizt, a lövést Dawidowicz biztonságosan blokkolja. Verona válaszol, és a 11. percben behúzza a vezetést biztosító jokert. Folorunsho kapásból üt, bal lába tökéletes: 1-0. A két csapat azonnal szétszéledt, bőven van hely és sok a hiba egy közepes színvonalú meccsen. A Juve, amely gyakran személyes kezdeményezésekre támaszkodik, megpróbál csapást mérni Cambiasóval és Rabiottal. A 27. percben a Juventus döntetlennek kedvezett epizód. Kézilabda Tchatchouától, büntető. Vlahovic helyből gólra vált: 1-1.

Allegri Juventusa nézhetetlenül kezdte a második félidőt, többször javasolt forgatókönyvvel. A Veronának csak néhány passzra volt szüksége, hogy megtalálja a kaput új vezetéséért. Szuszlov kiváltja Folorunshot, labdát Noslinnak és érintéssel legyőzi Szczesnyt: 2-1 az 52. percben. A Bianconerinek megvan az érdeme, hogy azonnal reagálnak, és Rabiot, akit Locatelli szervált, az 55. percben bal lábbal találja el Montipòt: 2-2. Allegri többször is cserél, a Juve arcot cserél, de a végeredmény ugyanaz marad: hiányzik a szervezettség, nehézkes játék, és elöl a 69. percig kell várni, hogy lássa Vlahovic pontatlan fejesét. A 83. percben Chiesa egy kapufáról lőtt gólt. A 92. percben Chiesa ismét próbálkozik az Alcaraz-zal végzett kombináció után, Montipò remek védéssel hárít: 2-2 a vége.