Sport

2024-es vízilabda-világbajnokság, Olaszország 8-6-ra legyőzi Spanyolországot, és bejut a döntőbe

#image_title
366views

A Settebello Azzurri 8-6-ra verte a regnáló Európa-bajnok Spanyolországot, és bejutott a döntőbe a 2024-es dohai világbajnokságon., bejutott az elmúlt négy világbajnokság harmadik döntőjébe. A világbajnoki címért Alessandro Campagna válogatottja február 17-én, szombaton 15.30-tól Horvátország–Franciaország győztesével mérkőzik meg.

Az Azzurri vízilabda uralja a spanyolok elleni meccset a nehéz világbajnokságon a Magyarország elleni sértő vereséggel, valamint az Egyesült Államok és Görögország felett aratott szűk győzelemmel. Az egy hónappal ezelőtti zágrábi elődöntőben 7-4-re diadalmaskodó ibériai favoritok Granados és Perrone rossz sorozatáért is betalált a fullasztó olasz pressziónak köszönhetően. Az Azzurri közül Di Fulvio szerzett bravúrt, Condemi pedig nagyon jól teljesített aki nyolc perccel a vége után +4-re (6-2) tette az Azzurrit. Aztán Granados, Munarriz és Larumbe gólja megijesztette Olaszországot, aki azonban Di Fulvio extragóljával, Fondelli második büntetőjével pedig a végső diadalért talált be.