Sport

Az oregoni női kosárlabda zsinórban a hatodik mérkőzésen bukott a Coloradóban

#image_title
363views

Pénteken folytatódott a női kosárlabda-válogatott szezonon át tartó küzdelme, amikor a Ducks 90-57-re kikapott a 4. számú Colorado Buffaloestól, ezzel zsinórban hatodik vereségét jelentette a Pac-12 meccsen.

A Ducks (11-13, 2-9 Pac-12) a szokásosnál sokkal jobban lőtte a labdát kívülről (8/16, 50% hárompontosoknál), de szétesett a védekezés, így több coloradói játékos szabad kezet kapott, hogy uralja a labdát. kiruccanás nyújtózkodni.

Maddie Nolan 19 ponttal vezetett a buffaloiaknál (20-3, 10-2), ebből öt hárompontos volt. Az Oregon 17 pontot kapott Grace VanSlootentől és 13 pontot Ula Chamberlaintől.

Korán oda-vissza járt, az Oregon egy ideig tartotta a lépést a Buffaloes-szal. Phillipina Kyei hét korai pontja mindössze hatpontos hátrányhoz vezetett a Ducks számára egy negyed után, 22-16-nál.

Míg az Oregon külső lövései stabilak maradtak a második negyedben, Colorado kis ellenállással szembesült a másik oldalon – legyen szó nyílt hármasról a félpályán, vagy könnyű lövésekről a felső feletti passzok után. Nolan három egymást követő hárompontos ütése a félidő végén 49-31-re hozta a Buffaloes-t a szünetre, mivel úgy tűnt, hogy az alja kiesett a Ducksnak.

A harmadik negyedben a Colorado valóban eltemette Kelly Graves csapatát, 29-14-re felülmúlta az Oregon csapatát, és 78-45-re növelte az előnyt az utolsó keretbe.

A Ducks 8-0-s rohanással kezdte a negyedik negyedet, de a hátrány túlságosan nagy volt ahhoz, hogy ledolgozzák. A Colorado befejezte a dolgokat, és lefújással győzött, a 17. Oregon State pedig vasárnap érkezik a városba.

Következö: Az Oregon egy újabb kemény meccsel fejezi be hegyi útját a 20. Utah-ban. A Tipoff vasárnap délelőtt 11 órakor lesz Salt Lake Cityben.