Sport

Jonathan Quick megmozdítja a Rangerst a rivális Lightning mellett

#image_title
393views

A menetrend az ütemterv, ahogy Peter Laviolette, a Rangers vezetőedzője fogalmazott, de a Rangers szembeszállt a két legnehezebb ellenféllel az All-Star szünetből.

Az Avalanche elleni merész hosszabbításos győzelem előzte meg a Lightning elleni 3-1-es győzelmet szerda este a Madison Square Gardenben, ahol a szurkolók láthatták a kékingeseket, és véget vetettek a Tampa Bay hárommeccses győzelmi sorozatának.

Ennek eredményeként a Rangers most december közepe óta először fűzte össze hárommeccses győzelmi sorozatát.

A közös téma mindháromban?

Jonathan Quick kapus, aki zsinórban harmadik meccsen foglalta el a helyét először, mióta az előző szezon november elején zsinórban négy meccsen lépett pályára a Kingsben.

„Én vagyok a legnagyobb Quickie-rajongó” – mondta Jimmy Vesey, aki a győzelem során két gólt szerzett, köztük egy üres kaput. „Ő egy minden tekintetben nagyszerű srác, és úgy gondolom, hogy rengeteg vezetést hozott a csapatunkba. Kicsit furcsa, amikor középiskolás éveimben nőttem fel, nézem, ahogy Stanley Kupát nyer, és most a csapatodban van. Ő egy legenda.

„Amerikai vagyok, így ez még különlegesebbé teszi. Minden idők egyik legjobb amerikai kapusa. Egész évben kő volt számunkra.”

Quick 18 védéssel végzett, és a harmadik harmad 5:29-ig tartotta a Lightningot a tábláról, amikor Brandon Hagel 2-1-re csökkentette a Rangers előnyét.

Bár a játéktempó nagy volt, az első két harmadban nem történt túl sok esemény egyik csapat részéről sem.

A Rangers azonban történetesen opportunistább volt.

Kevesebb, mint másfél perccel a középső keretbe, Vesey ugrott ki Barclay Goodrow-val egy kettő ellen, megtartotta magának a korongot, és a Lightning kapusa, Andrej Vaszilevszkij mellett hátrébb húzta a gólt.

Mihail Szergacsov villámvédő.

A 25 éves játékos, aki az első meccsén játszott, miután az utolsó 17-et kihagyta alsótesti sérülés miatt, miután elnyelte Alexis Lafreniere fordított találatát a saroknál, a jégen találta el.

Szergacsov a jéghez gyűrött, és tiszta fájdalomtól fogta a térdét, mielőtt hordágyra rakták, és kitessékelték a kert jegéről.

„Nem tudom” – mondta Jon Cooper, a Lightning edzője az újságíróknak, amikor megkérdezték, készül-e arra, hogy Szergacsov szezonja véget ér. – Ne gondoljuk így.

Az utóbbi időben a Rangers utolsó hat helyezettje nem szerzett másodlagos gólt, de szerda este teljesítették.

Vesey két gólja és Jonny Brodzinski 2-0-s állása között a második harmad 17:46-nál az alsó hatos a hazaiak mindhárom gólját bevágta.

A szünet utáni első meccsén játszó Lightning a második harmadban nem segítette ügyét azzal, hogy kevesebb mint egy perccel büntetőt hajtott végre a Rangers minden egyes gólja után.

Bár a Rangers erőjátéka sem segített a saját ügyükön, és az elmúlt öt meccsen sem.

A szerda esti 0-2 után a Rangers 0-11-re áll, és emberelőnyben van az elmúlt öt viadalon.

A Rangers büntetőrúgása azonban a harmadik harmad végén megtörtént, ezzel elhárítva a liga első számú erőjátékát.

„Megkapják az egyiket, és az összezsugorodik, és ennyire közel volt, és rájössz, hogy ők az erőjátékot folytatják” – mondta Laviolette. „Tudod, hogy van egy nagyon jó erőjáték-egységük és egy-két igazán, nagyon hatékony játékosuk az erőjátékban. Azt hittem, jók voltunk a zónában a nyomással, azt hittem, jól bírtuk a rohanást a neutrális zónában, csak védekeztünk és azonnal zavartunk.”

Ezek olyan győzelmek párosai voltak, amelyek súlyt jelentettek a Rangers számára.

A középső osztály első helyén holtversenyben álló csapat és az Atlanti-óceáni divízió 3. helyén álló csapat éllovasa bravúr, amelyre építeni lehet.

Lehet, hogy a Rangers ismét úgy viselkedik, mint a Metropolitan Division 1. számú csapata.